Wpis z mikrobloga

Myślę nad powrotem na studia. W tym roku już ciut za późno z powodów osobistych, ale za rok czemu nie. Żeby zwiększyć swoje szanse, myślałem nad poprawą wyników z matury.
Jak myślicie, w rok, normalnej nauki, czasami więcej, czasami mniej, jestem w miarę pojętny xD jakie uda się osiągnąć wyniki?(liczę na matma R i ang R) Znacie podobne historie? Ile czasu +- się uczyliscie i jakie wyniki?
Pytam z ciekawości, bo tak czy siak będę się uczył itd, ale jednak większego kopa bym miał, gdyby ktoś pokazał że się da ;)
#matura #studia #matematyka
  • 15
@liczaon znam podobne historie. Kończyło sie na chęciach xd nawet moj kumpel wykupił drogi kurs matematyki a i tak nie podszedł. Pamietaj.. czyny a nie chęci. Siadaj do biurka i sie ucz. Jedyny sluszny wynik to 100% z podstaw bo sa bajecznie proste. Pozdr
Pytam z ciekawości, bo tak czy siak będę się uczył itd, ale jednak większego kopa bym miał, gdyby ktoś pokazał że się da ;)


@liczaon: Do matmy wystarczy nawet 10 dni jeśli dobrze ogarniasz a jak masz cały rok to na spokojnie można się przygotować.
pytam bo naczytałem się na necie, że rok to mało, że to już nie ma sensu xD


@liczaon: Większość tych opinii piszą ludzie którzy są leniwi, głupi lub myślą, że do matmy trzeba się uczyć 4 lata (kiedyś 3) tak jak Humboldt przykazał. W rzeczywistości materiał do matury z matematyki można ogarnąć w półtora miesiąca przy codziennej nauce.
@liczaon Na spokojnie do zrobienia. Ja do czasu klasy maturalnej leciałem na dwójkach z majcy, w maturalnej się wziąłem za siebie, kupiłem zbiory zadań do podstawy i rozszerzenia, ustaliłem sobie cele krótkoterminowe, sumiennie przerobiłem oba zbiory i finalnie było 100 z podstawy i 84 z rozszerzenia, a miałem mniej czasu niż rok na naukę. Także się da. Ale jak już poprzednik wspominał- czyny nie słowa, teraz jesteś zmotywowany, ale nadejdą dni kiedy
@malyPisklak Nooo wiesz xD u mnie dochodzi kwestia, że normalnie pracuje xD a jednak w chodząc do szkoły, zawsze coś tam zostaje w głowie z lekcji itd xD A tu praca, sprzątanie, gotowanie, zakupy xD #doroslezycie xD Ale dzięki za pomoc, nie znałem tych gości :)
@liczaon: Nie kupuj żadnych kursów, chyba że masz za dużo kasy. Idź do biblioteki, wypożycz Kiełbasę albo rób stare matury i jazda. Zadania z matur mają to do siebie, że są właściwie takie same co roku i nawet skończony debil po przerobieniu odpowiedniej ilości tego samego typu zadań w końcu załapie.