Wpis z mikrobloga

#przeszedlem Ratchet & Clank (2016) na #ps4 i jak zawsze dzielę się krótką #mirkorecenzja

Muszę przyznać, że ta gra była dla mnie sporym powiewem świeżości po ostatnich ciężkich klimatach, w których się obracałem. Fajna, dynamiczna, kolorowa strzelanka pełna inteligentnego humoru zagwarantowała mi naprawdę kilka intensywnych wieczorów ale udanych wieczorów.

Na duży plus muszę zaliczyć całą oprawę audiowizualną. Gra w polskiej wersji językowej jest bardzo fajnie udźwiękowiona. Muzyka nie jest monotonna i fajnie podkreśla klimat. Grafika zdecydowanie daje radę w 2022 i pewnie się szczególnie nie zestarzeje w najbliższych latach

Poziom trudności jest... niestresujący ( ͡° ͜ʖ ͡°) grałem na normalu i było dosłownie kilka momentów, w których musiałem się spocić (szczególnie ostatnia walka do której wrócę) ale też nie było nudy. Gra nie karze gracza za śmierć i można powtarzać sekwencje w nieskończoność - jak na casualowy tytuł spoko. Jeśli ktoś szuka jednak mocniejszego wyzwania to pozostaje wyższy poziom trudności, którego nie próbowałem.

Wyzwania są zróżnicowane i interesujące (spędziłem dobre 3h szukając mózgów w zadaniu pobocznym i bawiłem się świetnie xD) ale bywają zbyt proste jak np wyścigi na deskolotkach.

W grze jest za dużo wszystkiego. Za dużo śrubek, za dużo rodzajów broni, za dużo kart. Ciężko wczuć się do czego to wszystko w ogóle na służyć, a na rozwój wszystkich broni w przebiegu głównej linii fabularnej i tak nie ma czasu. Nie będę bardzo narzekał ale moim zdaniem to minus

Największym minusem jednak jest walka z ostatnim bosem - niesprawiedliwa, sztucznie przedłużona, nudna, wprowadzona chyba tylko po to żeby wystrzelać wszystkie zebrane bronie ten jeden raz w ciągu gry xD nie lubię jak twórcy robią takie rzeczy

Polecam tę grę. Szczególnie jeśli ktoś się chce po prostu odstresować po pracy i nie szuka jakiejś złożonej historii i ciężkich emocji. Ode mnie 8/10 choć palec mnie świerzbi żeby odjąć jeden punkt za ten finał xD

#gry #ratchet
p.....k - #przeszedlem Ratchet & Clank (2016) na #ps4 i jak zawsze dzielę się krótką ...

źródło: comment_1650615430RmgfthNaZUeq5kkunLwVDh.jpg

Pobierz
  • 2