Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1174
Ach mpk... Autobus przyjechał wcześniej, więc odjechał na moich oczach. Poszedłem na drugi przystanek i drugi autobus nie przyjechał xD może w samochodzie postoję w korkach ale przynajmniej dojadę do pracy, jaki sens może mieć komunikacja miejska?
#wroclaw #mpk
  • 89
  • Odpowiedz
aha czyli chłop pisze o jakichś miastach które stanowią promil miast na światowym globie gdzie faktycznie zbiorkom > własne auto

Powodzenia żeby zrobić sobie zbiorkomem fajną wycieczkę za miasto, do jakichś wiosek, ciekawych punktów na zadupiach, w szybkim załatwianiu spraw na mieście, etc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@JanuszKarierowicz: cytując samego siebie:

mój post dotyczy (powtórze ponieważ nie dotarło za pierwszymi dwoma razami) DOBREJ komunikacji miejskiej


jeśli nie
  • Odpowiedz
@Deska_o0: Taniej - zdecydowanie tak. Ale szybciej?
Metro i kolejki podmiejskie może tak, ale komunikacja autobusem jest znacznie wolniejsza. Głównie przez konieczność zatrzymywania się na przystankach i bardzo spokojna jazdę żeby się ludzie nie powywracali w środku, a oprócz tego trzeba na przystanek dojść.
  • Odpowiedz
@ZohanTSW: Kiedyś pisałam skargi do MPK za każdym razem jak autobus nie przyjechał albo się grubo spóźnił, w końcu mi się odechciało, bo tylko się denerwowałam ( ͡° ʖ̯ ͡°) Stalam na przystanku 20 minut czekając na spóźniony autobus, korków nie było. Poszła skarga, odpowiedz jak z automatu, że na opóźnienia ma wpływ ruch na drogach, pogoda i inne rzeczy i tyle.
  • Odpowiedz
Wsiądź na rower, może Ci policja mandat wyląduje bo nie przeprowadziles rowera przez pasy na grabiszynskiej :)
  • Odpowiedz
Mam jeszcze opłacony bilet miesięczny, ale pomimo pogody przerzuciłam się już na rower do pracy, bo jadąc jednośladem jestem w pracy w 25 min, a jadąc MPK jadę 50 min! Wrocław jest nieprzejezdny, wiecznie zakorkowany, MPK jeździ jak chce albo stoi w korkach. Nie wiem po co są buspasy, które tylko zmniejszają przepustowość dróg i nie rozwiązują żadnych problemów, ani kierowców ani MPK.
  • Odpowiedz
pksy <3 regularnie dojeżdżałam do pracy stopem, bo nie dało się przewidzieć, kiedy co przyjedzie


@r__k: Kiedyś wracałem od ówczesnej dziewczyny i ostatni autobus o 23 - nie zatrzymał mi się, tylko przejechał. Mimo, że machałem. Lazłem z buta do domu w zimę 15 kilometrów. Wymarzłem i przemokłem jak cholera... Jeszcze przez jakiś las mi dziki biegały koło nosa.

Tak się wkurzyłem, że w pół roku zrobiłem prawko i dorabiałem, żeby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ZohanTSW: Kiedyś pisałam skargi do MPK za każdym razem jak autobus nie przyjechał albo się grubo spóźnił, w końcu mi się odechciało, bo tylko się denerwowałam ( ͡° ʖ̯ ͡°) Stalam na przystanku 20 minut czekając na spóźniony autobus, korków nie było. Poszła skarga, odpowiedz jak z automatu, że na opóźnienia ma wpływ ruch na drogach, pogoda i inne rzeczy i tyle.

@whiteglove: no i elegancko,
  • Odpowiedz
taki że dowiezie Cię na miejsce docelowe szybciej


@Deska_o0: Żadna komunikacja miejska nie dowiezie Cię gdziekolwiek szybciej, jeśli będzie musiała stawać na każdym przystanku po drodze. Chyba że przez całe miasto będą wyznaczone buspasy przez cały dzień ale to jest nierealne.
  • Odpowiedz
polecam wybrać się do nowego jorku bądź tokio, szybko zmienisz zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Deska_o0: NY oraz Tokio rozwiązały problem komunikacji miejskiej tak, jak my zbudowaliśmy metro w Warszawie - stworzyły zupełnie nową infrastrukturę komunikacyjną, która nie przecina się ze standardową.
U nas to jest nierealne w większych miastach, bo te musiałyby powstać od nowa. W twoich przykładach pomyślano o tym na etapie, gdy miasto się
  • Odpowiedz