Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1174
Ach mpk... Autobus przyjechał wcześniej, więc odjechał na moich oczach. Poszedłem na drugi przystanek i drugi autobus nie przyjechał xD może w samochodzie postoję w korkach ale przynajmniej dojadę do pracy, jaki sens może mieć komunikacja miejska?
#wroclaw #mpk
  • 89
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
ze nawet w st0lycy bardziej oplaca mi sie furą jezdzic niz komunikacją

@Zerp: nie no, w jakichś kilku % przypadków na śródmieściu w godzinach szczytu będzie szybciej komunikacją :-). No i w zatłoczonych miejscach w tygodniu lepiej dojechać zbiorkomem niż szukać miejsca, parkować daleko i potem tracić czas na dojście. Ale w większości wypadków w Warszawie bez samochodu jak bez ręki.
  • Odpowiedz
wyobraz sobie ze nawet w st0lycy bardziej oplaca mi sie furą jezdzic niz komunikacją, wiec takie gadanie ze jest szybciej i taniej jest mocno nieprawdziwe


@Zerp: wyobraź sobie że kiedyś mieszkałem w warszawie i miałem wybór:
pieszo 20 minut
samochód 40 minut
metro niecałe 10

Podaj przykład takiego miasta, naprawdę dużego.


@geuze: opieram się na tych w których mieszkałem więc chociażby berno, berlin, nowy jork

Toś mnie zaciekawił, możesz rozwinąć?
  • Odpowiedz
miales do pracy dwa przystanki autobusowe


@Zerp: nie, nie miałem

wiele dalej wiec nie jestes targetem tego wpisu


@Zerp: patrzysz czasami na co odpisujesz? odpowiadasz na:

oczywiście piszę o komunikacji miejskiej, a nie tym czymś co macie we wrocławiu (ʘʘ)
  • Odpowiedz
pieszo 20 minut


@Deska_o0: przeciez to jest 2km, tyle co 2-3 przystanki, wiec na tyle blisko ze komunikacja miejska w ogole sie nie kalkuluje, wiec tak czytam na co odpisuje, twoj post nie dotyczy komunikacji bo nie byłoby sensu z niej korzystać
  • Odpowiedz
@Zerp: nie, nie są to dwa przystanki jeżeli mieszkasz w śródmieściu, nie jest to również 2km jeżeli nie jesteś grubasem/emerytem, a mój post dotyczy (powtórze ponieważ nie dotarło za pierwszymi dwoma razami) DOBREJ komunikacji miejskiej, w warszawie jest średnia
  • Odpowiedz
taki że dowiezie Cię na miejsce docelowe szybciej i taniej niż samochód, a bardzo często również w miejsca w które autem nie dojedziesz,


@Deska_o0: co XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD w zdecydowaną większość miejsc dostaniesz się tylko prywatnym transportem i szybciej również nim xD z tym że zbiorkomem jest taniej to jedyne z czym się tutaj zgodzę
  • Odpowiedz
@Deska_o0: szybciej ? XD chyba w jakiś wyjątkowych sytuacjach typu odległośc do pracy 3 przystanki i tramwaj pod domem, ale wtedy i tak bym poszedł pieszo, kominikacja publiczna ma 1 plus jest tania EOT
  • Odpowiedz
@Deska_o0: no jak mówisz o stolicach wielkich metropolii jak Paryż czy Tokio to faktycznie tak jest dzbanie, w 99% innych przypadków zdecydowanie szybciej i łatwiej dostać się gdzieś własnym autem, szczególnie w naszych polskich warunkach, czasami jest to jedyna możliwość w ogóle, nawet mi się nie chce tego tłumaczyć XD
  • Odpowiedz
szybciej ? XD


@alteron: tak szybciej i to sporo, niezależnie od odległości, wystarczy dobra komunikacja

no jak mówisz o stolicach wielkich metropolii jak Paryż czy Tokio


@JanuszKarierowicz: piszę od początku o dobrej komunikacji, w polsce takiej brak, ale widać informacja powtórzona trzykrotnie to za mało żeby do ciebie dotarła ¯\_(ツ)_/¯

szczególnie w naszych polskich warunkach


@JanuszKarierowicz: podaj chociaż jedno miasto z dobrą komunikacją w tym kraju albo skończ odnosić
  • Odpowiedz
jaki sens może mieć komunikacja miejska?


@ZohanTSW: We Wrocławiu? Żaden.
Też byłem pro tramwajowy, bo wolę oszczędność i komunikacja jest z zyskiem dla środowiska. Ale to co się ostatnio odwala w MPK Wrocław przegięło pałkę i kupiłem wreszcie samochód. Nie dlatego, że potrzebowałem. Mieszkam w dobrze skomunikowanym miejscu. Ale dlatego, że komunikacja jest do dupy.
  • Odpowiedz
@Deska_o0: taaa szybciej, samochodem wracam z pracy 30 min. Autobusem zdażyło się ze i 2h bo ma #!$%@?ą trase na około. Miasto Warszawa, pozdrawiam.
  • Odpowiedz
mój post dotyczy (powtórze ponieważ nie dotarło za pierwszymi dwoma razami) DOBREJ komunikacji miejskiej, w warszawie jest średnia


@Seb93: od teraz w tym poście będę tylko cytował samego siebie zamiast odpisywać
  • Odpowiedz
@Deska_o0: aha czyli chłop pisze o jakichś miastach które stanowią promil miast na światowym globie gdzie faktycznie zbiorkom > własne auto XDDDDDDDD

Powodzenia żeby zrobić sobie zbiorkomem fajną wycieczkę za miasto, do jakichś wiosek, ciekawych punktów na zadupiach, w szybkim załatwianiu spraw na mieście, etc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jeśli nie szanujesz własnego czasu i nie masz pieniędzy wybierasz zbiorkom, w innym przypadku wybierasz samochód, generalnie to
  • Odpowiedz