Wpis z mikrobloga

Widziałem tweeta jednego kolesia że maja wprowadzić znowu obowiązkową służbę wojskową, na szczęście MON to szybko zdementował. Jednak pomyślałem że zamiast takiej długiej służby wojskowej wprowadzić np.jedno lub dwu-miesięczne szkolenia z zakresu obsługi broni, taktyki, strzelania itp. Uważam że takie szkolenia byłyby bardzo dobre. Np ja nie mam bladego pojęcia jak się strzela( wiem tylko z CoD ze trzeba nacisnąć R), rzuca granatem itp. Z chęcią bym nabył taka wiedzę aby w czasie wojny, nie biegać jak kurczak bez głowy. Ja nie byłem w wojsku, chociaż czasami żałuje ze nie miałem tego okresu w swoim życiu. Jakie są Wasze opinie na ten temat. #wojna #wojskopolskie #ukraina
  • 24
@Qwertyzaq: No właśnie Ukraińcy nie spodziewali się ataku na Kijów, i obronę oparto głównie na takich formacjach, bo nie było zbytnio typowego wojska w pobliżu i nieźle sobie poradzili. Jak na Hostomelu wylądował ruski desant to rzucono na nich terytorialsów i gwardię narodową no i powystrzelano ich. Jakby nie oni to nie miałby kto bronić tamtego terenu tak naprawdę.
strzelać - i nawet trafiać - to się nauczysz w pół godziny


@slapdash: powodzenia

@Nateusz1: No ale WOT jest powszechny, każdy może wstąpić. Nawet chyba biorą bez kat. A.
A jak ktoś nie chce być w WOT (dodam że jestem i nie narzekam) to jest pierdyliard stowarzyszeń czy strzelnic gdzie za opłatą uczą strzelania i nie tylko.
@Nateusz1: W samej Wielkopolsce mamy 3 bataliony w ramach brygady i przebąkuje się o czwartej w Turku.*
@slapdash: Życzę powodzenia w strzelaniu na 100 metrów po 30 minutach przemacania karabinku. Większość ludzi na szkoleniu u nas dopiero na drugim strzelaniu trafiało na dobrym skupieniu w cel.

*Jeden batalion na powiat to marzenia ściętej głowy. Brak kasy, brak kadr.
@slapdash: Dobrze panie generale klawiatury, ale rozmawialiśmy o strzelaniu konkretnie.
O resztę się nie martw, wbrew pozorom tego uczą w pierwszej kolejności. Zwłaszcza jak ratować komuś życie i jak nie dać się zabić przy pierwszym kontakcie.