Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Naczelny_Cenzopapista: ja generalnie absolutnie nie znam się na kredytach, nie planuje, więc nie czytam, ale tak pokrótce, jak to działa, że masz wpisane "oprocentowanie 8%" a oddajesz ponad dwa razy więcej niż pożyczyłeś? Niezły bait, bo jak na lokacie masz 2% to dostajesz 2% od trgo co wpłaciłeś, jak ktoś pomyśli że oprocentowanie kredytu działa podobnie to się zdziwi xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Unik4t: ale ja tu nie krytykuje, nie mówię, że to nie ok, tylko zapytałem o to, z czego to wynika, licząc ewentualnie na jakiś link, który w pigule opisuje jak się oblicza sumę odsetek, a to o baicie to taka dygresja, bo jak Pan Janusz zobaczy "oprocentowanie 8%" to pomyśli, że odda 8%.
  • Odpowiedz
@Twajdy: oczywiście, ale jak inflacja spadnie, to i stopy zmaleją, a za nimi wysokość raty.
Robię sobie takie kalkulacje co kilka miesięcy, żeby sprawdzić, czy mam nadpłacać moje dwa kredyty hipoteczne i zawsze wychodzi, że nadpłacać nie warto, chociaż kusi, bo jednak zawsze gdzieś z tyłu głowy jednak jest to jakieś zobowiązanie.
  • Odpowiedz
ja generalnie absolutnie nie znam się na kredytach, nie planuje, więc nie czytam, ale tak pokrótce, jak to działa, że masz wpisane "oprocentowanie 8%" a oddajesz ponad dwa razy więcej niż pożyczyłeś? Niezły bait, bo jak na lokacie masz 2% to dostajesz 2% od trgo co wpłaciłeś, jak ktoś pomyśli że oprocentowanie kredytu działa podobnie to się zdziwi xd


@Shatter: bo to jest 8% w skali roku (jest to standard, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: no w szkole może wspomną o tym raz a powinni to wałkować. Tak samo jak podstawy makroekonomii i jak mogą wpłynąć na raty kredytu, stopy procentowe czy że ekonomia żyje cyklami i po latach tłustych idą suche.
  • Odpowiedz
W Polsce ceny mieszkań rosły od około 2015 roku do początku 2021 roku. Już za 2021 rok realne ceny transakcyjne w Warszawie spadały, a wtedy każdy miał zdolność.


@SzitpostForReal: aha to fajnie, że wrzuciłeś wykres akurat od największego kryzysu finansowego w tym wieku i wybierasz pod to tezę xD

To masz tutaj wykres kosztów budowy, za którym idą ceny mieszkań, nie chce mi się szukać właściwego wykresu
rimyi - > W Polsce ceny mieszkań rosły od około 2015 roku do początku 2021 roku. Już ...

źródło: comment_16505363686pjO9IUtMDF9Y4hZpUAdVL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
aha to fajnie, że wrzuciłeś wykres akurat od największego kryzysu finansowego w tym wieku i wybierasz pod to tezę xD


@rimyi: to pokazuje skale bańki która była wtedy i która jest obecnie. Dane są bez przerw i dotyczą bezpośrednio tego o czym mówię, dlatego pewnie masz taki ból dupy o nie.

To masz tutaj wykres kosztów budowy, za którym idą ceny mieszkań, nie chce mi się szukać właściwego wykresu


Nie wiem
  • Odpowiedz
@SzitpostForReal: PiS wisi na 200k głosów, kredytobiorców mamy jakieś 2-3m, w żadnej grupie poza najmłodszymi (którzy kredytów jeszcze nie mają) wyborcami poparcie dla PiS nie wynosi mniej niż 10% więc kredyty to będzie być albo nie być PiSu
  • Odpowiedz
PiS wisi na 200k głosów, kredytobiorców mamy jakieś 2-3m, w żadnej grupie poza najmłodszymi (którzy kredytów jeszcze nie mają) wyborcami poparcie dla PiS nie wynosi mniej niż 10% więc kredyty to będzie być albo nie być PiSu


@Moisze: nie, to nie tak działa. Po prostu emeryci oraz osoby mało zarabiające stanowią znacznie większą grupę niż kredytobiorcy. Kredytobiorcy to głównie mieszkańcy największych miast głosujący i tak na PO.
  • Odpowiedz