Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Mireczki mam pytanie. Mama kupiła telefon w lombardzie (w sumie to jej go wcisnęli, mama po prostu się nie zna) i okazało się, że komórka jest kiepska, ogólnie sama się wyłącza jak leży na półce, nawet chyba nie da się już systemu uaktualnić, YouTube nawet nie idzie pobrac... No i dzisiaj byłem z nią i chcieliśmy go oddać, ale sprzedawczyni nie przyjęła zwrotu mówiąc, że przyjmują zwroty tylko do 24h (?!). Oczywiście przy zakupie nikt nie poinformował o takim czasie na zwrot. A przecież wg prawa mam 14 dni na zwrot tak? Jak straszyłem obrońcą praw konsumenta to sprzedawczyni powiedziała, że mogę sobie zgłaszać jak chce. Sprawa jest stracona? Nie wiem czy lombardy mają jakieś specjalne zasady zwrotów czy po prostu chciała mnie zbyć? Proszę o jakieś rady.

#oszukujo #prawokonsumenckie #lombard #telefony #zwrot #kiciochpyta #
Pobierz qqterens - Mireczki mam pytanie. Mama kupiła telefon w lombardzie (w sumie to jej go ...
źródło: comment_1650473745rq5OmQt4JgnuwuwKd046IO.jpg
  • 55
@qqterens: Ja piehdohe ale jechanie że tani telefon.
Mojego samsunga s9 kilka lat temu kupiłem na premierę za 3500zł teraz nie używka ale nówka ze sklepu warta jest 800zł. Telefonu używam nadal i nic się nie zacina, wszystko jest płynne i działa. Wcześniej miałem kupioną używkę (sony Z ileś tam) 2 letnią za 400zł która była tak samo dobra.
Jedna sprawa że lombard to podejrzany biznes a druga że w rozumieniu
@qqterens: w zasadzie ja bym ocenił Ciebie, bo skoro wiedziałeś o zakupie, to wystarczyłoby ze bylbys z mamą na linii i mowil jej co ma robić zeby sprawdzic, czy telefon jest sprawny. Z drugiej strony mam znajomego ktory w lombardzie pracował i takie rzeczy dzieją sie na porządku dziennym.
@qqterens: nie musiales byc na miesjcu co uwzględniłem w tym wpisie ;) niestety, starsze osoby sa podatne na manipulacje z kazdej strony, dlatego trzeba ich pilnować. Ja kiedys tez musiałem odkręcać akcje z garnkami, bo babcia chodziła na wszystkie meetingi zdby poznać nowych ludzi ze świadomością, ze kupowanie tego jest złe
W Polsce jak w lesie. Jak nie znasz sie na wszystkim to dla spoleczenstwa juz jest to przyzwolenie zeby cie wyruchali. Jebnijcie sie w glowe wy wyzej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@0_I_0 14 dni masz jak kupujesz poza placówką firmy

Nie do końca. Podany termin zwrotu obowiązuje jak umowę zawierasz na odległość. Możesz przecież być w sklepie RTV i kupić na ich stronie produkt a chwilę później odebrać w sklepie w którym jesteś. Tutaj de facto kupujesz w placówce firmy i tak samo odbierasz, tyle ze za pomocą smartfona umowę zawierasz na odległość a nie przy kasie.

@gridstream: uważaj, bo mi w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qqterens: zamiast robić aferę przyznaj, że mama kupiła coś na czym kompletnie się nie zna i wtopiła. Jeżeli zepsuty to skorzystaj z rękojmi. Jeżeli za słaby za takie pieniądze to cóż. 170 zł to potrafi kosztować dobre etui albo ładowarka, ale nie smartfon. Wystaw za 120 zł na olx, żeby odzyskać część kasy i tyle.
jakiś Huawei, nawet nie sprawdzałem jaki to model.


@qqterens: to sprawdź. Jakby co podrzucę odpowiednie apki do niego, by dało sie je zainstalować.
Za tą cenę powinien mieć już z 2gb ramu i jedynym problemem powinien byc android ale to lombard więc ciężko powiedzieć co wcisnęli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@agentwywiadu: dzięki za chęci Mireczku, ale ten telefon jest serio fatalny :P spróbuję go gdzieś sprzedać, a jak nie to trafi pewnie do półki jako awaryjny. Już kupilismy coś innego
@qqterens: fatalny bo co? Mój ojciec używa telefonu który ma 1,5gb ramu, Mediateka 4x1,3ghz i działającego na androidzie 6.0 i sprawuje sie on bardzo dobrze na każdej aplikacji. Nawet streamingu TV.
To co dyskwalifikowało by smartfon to słaba i niewymienna bateria. Kupując używkę najważniejszy jest właśnie stan baterii (jeśli jest niewymienna).
Za 300 można mieć Samsunga a40 ale osobiście np wolałbym kupić tańszą używkę z wymienna baterią np LG G5 czy