Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Mireczki mam pytanie. Mama kupiła telefon w lombardzie (w sumie to jej go wcisnęli, mama po prostu się nie zna) i okazało się, że komórka jest kiepska, ogólnie sama się wyłącza jak leży na półce, nawet chyba nie da się już systemu uaktualnić, YouTube nawet nie idzie pobrac... No i dzisiaj byłem z nią i chcieliśmy go oddać, ale sprzedawczyni nie przyjęła zwrotu mówiąc, że przyjmują zwroty tylko do 24h (?!). Oczywiście przy zakupie nikt nie poinformował o takim czasie na zwrot. A przecież wg prawa mam 14 dni na zwrot tak? Jak straszyłem obrońcą praw konsumenta to sprzedawczyni powiedziała, że mogę sobie zgłaszać jak chce. Sprawa jest stracona? Nie wiem czy lombardy mają jakieś specjalne zasady zwrotów czy po prostu chciała mnie zbyć? Proszę o jakieś rady.

#oszukujo #prawokonsumenckie #lombard #telefony #zwrot #kiciochpyta #
qqterens - Mireczki mam pytanie. Mama kupiła telefon w lombardzie (w sumie to jej go ...

źródło: comment_1650473745rq5OmQt4JgnuwuwKd046IO.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A przecież wg prawa mam 14 dni na zwrot tak?


@qqterens: Tak, przy zakupie online ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możecie prędzej na rekojmie oddawać - chyba że została poinformowana o znanych usterkach, jeżeli nie, to powinni przyjąć zwrot.
  • Odpowiedz
@Jednorybek: nie udowodni, że nie została powiadomiona - to jest lombard, wszystko na gębę, dowodem zakupu jest paragon, na którym nie ma żadnych informacji, nawet modelu telefonu xD

Matka OPa powie, że nie została powiadomiona, sprzedawczyni, że poinformowała - i komu mamy wierzyć? Dla mnie to też jest niepojęte, że babka poszła do lombardu, kupiła telefon za 169 zł i nic jej nie zaświtało w głowie, że 169 zł to
  • Odpowiedz
@qqterens: 14 dni to jak kupujesz poza siedziba (czyi zazwyczaj chodzi o online)

Ty bys musial isc w strone rekojmi skoro sprzet nie dziala.

KC:
"Art. 568. Przedawnienie roszczeń z
  • Odpowiedz
@qqterens: nie pomogłeś mamie przy zakupie a teraz się kompromitujesz nieznajomością zasad zwrotów konsumenckich. I jeszcze chciałeś instalować współczesny YT na telefonie za 170 zł czyli antyku, pewnie z 512 MB pamięci i Androidem 4.. jako zadość uczynienie kup mamie coś współczesnego przez internet a nie w lombardzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cutecatboy: @malalon: @hu-nows: przybliżę sytuację, bo już widzę zaczyna się jakiś głupi hejt... sytuacja wyglądała następująco; mnie nie było w tym czasie w Polsce, mama chciała kupić telefon wnuczce na zajączka żeby mogła sobie YT oglądać i w coś pograć, z wiedzą, że ten telefon może zaraz upaść więc nie chciała wydawać niewiadomo ile na telefon dla pięciolatka... Mama jest starej daty i po prostu zaufała
  • Odpowiedz
@qqterens: widać, że nie znasz, ale skoro nie znasz, to nie strasz ich rzecznikiem praw konsumenta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szczerze mówiąc to nie widzę żadnych szans na zwrot, chyba że lombard wykaże dobrą wolę - ale już wiemy, że odmówił, więc tak naprawdę przepadło. Przed pójściem do tego lombardu mama nie mogła się chociaż zorientować, o jaki model pytać albo ile on powinien kosztować? Żadnej
  • Odpowiedz