Wpis z mikrobloga

Od kilu lat mam łojotokowe zapalenie skóry, skóra okropnie sypie się z głowy, białe suche place i w brwiach i przy nosie. Byłem u dwóch dermatologów. Rok temu dostałem takie leki Travocort 2 x dziennie do poprawy, Clobex szampon 2 x w tygodniu, Belosalic i tabletki, Fluconazol : 1 x dziennie przez 14 dni. I poleciła mi dodatkowo szampon CutisHelp, że niby bardzo dobry. Co myślicie o tych lekach bo stosowałem i szczerze #!$%@? to dało i nadal mam to gowno. Nie wiem co robic

#lzs #azs #dermatologia #skora #higiena #wlosy #lysienie
azek - Od kilu lat mam łojotokowe zapalenie skóry, skóra okropnie sypie się z głowy, ...

źródło: comment_1650451403mRRCdLn5UB8KuI2CTzTCGH.jpg

Pobierz
  • 36
Moja teściowa brała jakieś ziola od Mongołów, nie leczyło to co prawda, ale skutecznie zaleczało. Koszt stowa na miesiąc, jak jesteś z Warszawy mogę dać ci namiar , może pomoże może nie , spróbować warto.
@hekktik: no izotek już brałem na trądzik i wtedy chyba nie miałem tak zapalenia, jasne skóra była sucha ale aż się świeciłem na twarzy, taki gładki byłem
@azek: znam osoby, którym pomógł. W składzie ma coś co nie wyleczy ale zwalczy uporczywe objawy, systematyczne stosowanie pozwala zapomnieć o problemie.
@azek: Miałem z tym problem ładnych parę lat. Przychodziło falami, raz było tragicznie, innym razem znikało całkowicie. W zeszłym roku wprowadziłem pewną kurację i jak na razie do tej pory mam spokój, mimo, że zaprzestałem jej stosowania.
Musisz wdrożyć 4 stopniowy plan działania: oczyszczanie, złuszczanie, olejowanie i nawilżanie.
Co do oczyszczania to używam szamponu vishy decros przeciwupiezowy. Złuszczanie załatwiam squamaxem. Olejowanie oliwką emolium. Natomiast nawilżenie wykonuje z mixa żelu aloesowego z
@Prima_aprilis: oo dzieki za odpowiedź, jutro wszystko zamówię. Mógłbyś mi to na priv rozpisać w jakie dni, co po kolei nakładać na skórę głowy i jakie proporcje np żelu aloesowego i tej maści
@azek: @alterna86:
Jeśli chodzi o mycie to ja z racji przetłuszczających się włosów muszę je myć codziennie więc u mnie częstotliwość tutaj była narzucona przez inne czynniki. Na początku myłem tylko tym szamponem przeciwupieżowym vischy, później stosowałem i w zasadzie do teraz stosuję połączenie tego szamponu z jakimś łagodnym (np marki green pharmacy) w stosunku 1:1 (w sensie podczas każdego mycia używam trochę jednego i trochę drugiego szamponu).

Złuszczanie i