Wpis z mikrobloga

@Konigstiger44: Dlatego nie napisałem, że to plany, tylko infografika. Ale wiadomo, że istnieją nie tylko tunele, tylko system schronów przeciwatomowych, które były przygotowywane do wojny.
  • Odpowiedz
@matijas: To wielkie zakłady metalurgiczne o znaczeniu strategicznym. Zbudowano pod nimi schrony przeciwatomowe jeszcze za ZSRR i przygotowano je do obrony.
  • Odpowiedz
@matijas: Ja czytałem że były to budowane tak, żeby pod ziemią ten obiekt mógł dalej funkcjonować, nawet podczas wojny i bombardowań. W sensie żeby mógł produkować [?] stal.
  • Odpowiedz
@matijas: no właśnie dla mnie tak samo. Z tej grafy wynika ze 40k ludzi mialo tam miec schronienie podczas ataku nuklearnego to musi byc olbrzymie. Ciekawe ze nie ma zadnych zdjec i filmow z tego.
  • Odpowiedz
Ja czytałem że były to budowane tak, żeby pod ziemią ten obiekt mógł dalej funkcjonować, nawet podczas wojny i bombardowań. W sensie żeby mógł produkować [?] stal.


@RafDan: Chłopie… Rusz głową. Jak miałby produkować stal pod ziemią, gdy na górze byłby zrównany z ziemią? Jak wtedy mieliby dostarczać pod ziemię surowiec i wywozić wytworzoną stal? Jak mieliby się pozbywać chociażby oparów/dymu czy temperatury z procesów, gdyby byli zamknięci pod ziemią, a
  • Odpowiedz
@paliwoda: jak niemcy w 44 i 45 roku, znając rozmach Rosjan takie cos jest całkiem możliwe. Nawet jak na obecne czasy został tylko relikt to i tak robi wrażenie. Podobno bo to urban legend podobna sytuacja jest pod nową hutą.
  • Odpowiedz