Wpis z mikrobloga

Mirki według was na samym początku idąc na #spedytor po zakończeniu nauki lepiej iść najpierw do większej firmy spedycyjnej, czy może od razu do jakiejś zwykłej firmy transportowej?
I zastanawiam się również czy od razu brać się za transport międzynarodowy, czy może zacząć od krajowego
#transport #pytanie #spedycja #praca
  • 9
@viciu03: Idź do dużej, bo u Janusza niczego konkretnego się nie nauczysz ani nie zarobisz. Małe firemki lubią wykorzystywać poprzez ładowanie dodatkowych obowiązków. Jak znasz dobrze angielski, to pakuj się w międzynarodowy transport.
@V337: ogólnie jeszcze jestem w technikum i na razie tylko się zastanawiam, nie siedzę aż tak bardzo w temacie, natomiast słyszałem kiedyś, że ponoć w tych dużych firmach spedycyjnych, z którymi współpracują różne firmy transportowe itd, ciężej jest z rozwojem i zarobkami i ponoć w mniejszych firmach nieraz da się więcej zarobić, ale też nie wiem na ile jest to prawda
Chyba, że chodzi o to żeby najpierw nauczyć się zawodu w dużej firmie, a potem przejść do mniejszej
W takiej dużej firmie na samym początku pewnie będę miał 1-2 samochody do ogarnięcia
@viciu03: Powiem Ci tak. Mała firma nie jest równa małej firmie. Jeżeli trafisz na małą, zgraną, rozwijającą się firmę to super, ale jak trafisz na rasowego dziad transa, to nabawisz się depresji. Jakbym miał okazję cofnąć się w czasie, to bym wybrał dużą firmę i sprzedawał ładunki innym, zbierając bazę kontaktową. Aa i zapomniałbym, że w małych jednostkach zazwyczaj mają kiepskie oprogramowanie i zerową automatyzację.
@viciu03: duża firma=jasne obowiązki, co nie znaczy, że mała nie lepsza. Bardzo często można wyciągnać lepsze pieniążki :) Dużo widać po flocie, jak wymieniają regularnie inwestują to firma ma przyszłość. Jak latają stare zestawy to już znaczy, że raczej solidny dziad-trans ;d