Wpis z mikrobloga

Zobaczmy jak w praktyce działa kapitalizm i wolny rynek przeciwko socjalizmowi i rozdawnictwu.
Zbierzmy jeden przykład Chile - wzorcowego kraju słuchającego rad Friedmana i przeciwko nim przeciwstawmy Polskę - 9 lat rozkradaną przez PiS, 4 lata przez AWS, 8 lat przez lewicę.
Tak wygląda to w danych
Różnica równe 30 lat temu miedzy Chile, a Polską w PKB była 45%, dla porównania - to jest różnica jaka jest między Czechami, a Japonia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: comment_16503600188CETUOAC7Pl6jmcOs8G8kC.jpg
  • 21
Hohooh, brzmi groźnie. Nie zmienia to faktu, że nie potrafisz into ekonomia.


@Vixay: Nie zmienia to faktu, że jesteś leniwy i niezaradny, jak i niezdolny do żadnej argumentacji.
Zwalasz winę na "socjalizm" to, że Ci się w życiu nie udało
Nono, jeszcze więcej domysłów typie wystosuj z jednego zdania XD

Powtarzam ponownie, jesteś analfabetą ekonomicznym porównującym Chile z Polską. Tyle w temacie. Nie mam zamiaru użerać się z debilem, niech inni Ci wytłumaczą jak bardzo w piździe jesteś.


@Vixay: Nie jestem, wracaj pracować za 3k euro czy ile tam masz.
@Fan_Morawieckiego

Pomijając miarodajność porównań nominalnych, pytanie dlaczego porównujesz do Polski akurat Chile, a nie Peru, Argentynę albo Boliwię? Jeśli Peru, Argentyna i Boliwia sąsiadujące z Chile, to takie same przykłady stosowania rad Miltona Friedmana, jak Chile, to porównując je do Polski osiągnąłbyś znacznie lepszy efekt pod założoną przez siebie tezę, bo te kraje rozwijały znacznie wolniej od Chile i przy Polsce wypadłyby zupełnie blado. Jeśli jednak to właśnie Chile w największym stopniu
Pomijając miarodajność porównań nominalnych, pytanie dlaczego porównujesz do Polski akurat Chile, a nie Peru, Argentynę albo Boliwię? Jeśli Peru, Argentyna i Boliwia sąsiadujące z Chile, to takie same przykłady stosowania rad Miltona Friedmana, jak Chile, to porównując je do Polski osiągnąłbyś znacznie lepszy efekt pod założoną przez siebie tezę, bo te kraje rozwijały znacznie wolniej od Chile i przy Polsce wypadłyby zupełnie blado. Jeśli jednak to właśnie Chile w największym stopniu i
Gówna a nie oszczędności. Idź tam pracuj jak to powiedziałeś za 3k bo własną firmę to Ty miałeś w snach XD Podstawa ekonomii, wyliczenia PKB i rachunki cię przerastają a co dopiero prowadzenie firmy.


@Vixay: Nie jestem biedakiem jak Ty, by robić za 3k euro miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)