Wpis z mikrobloga

Pytanie na szybko. Czy jak mam z maty podstawowej około 50% to czy w ogóle się dostanę na mechanikę i budowę maszyn na polibudzie śląskiej zaocznie? Albo gdziekolwiek indziej gdzie honorują dyplom zawodowy na poziomie technika.
#studbaza
  • 13
@Sadisstic: Akurat sprawy finansowe to mój najmniejszy problem. Bo nawet nie będę startował na dzienne bo z czym do ludzi 50% z maty podstawowej XD a drugie to dojazdy albo ewentualna przeprowadzka ale to też by wielki problem nie był
@opel-usterka: dostać się pewnie dostaniesz ale to co napisałeś trochę brzmi jak historia moich kumpli z technikum. Połowa mojej klasy z technikum z matmą w okolicach 60% poszła sobie na polibudę zaocznie na elektrotechnikę i większość odpadła przed 1 sesją. Nie wiem czy ktokolwiek to skończył. Ludzie mają mylny obraz studiów zaocznych, że tam się nic nie robi a prawda taka, że na ciężkim technicznym kierunku jest #!$%@?. Praca na etat
@aegispolis: Wchodzę z tego założenia, że jak nie spróbuję* to nie będę wiedział czy temu podołam a potem nie chcę w przyszłości pluć sobie w mordę, że nie spróbowałem.
@mlodyernest: Wiem jak ciężko jest pogodzić pracę na 3 zmiany z głupią branżówką II stopnia, ale dogadasz się z majstrami to jest całkiem znośnie. A co do kierunku to jeszcze myślałem nad inżynierią materiałową albo procesu produkcyjnego (albo jak się to
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@opel-usterka: tylko jak nie nadrobisz tego wcześniej tak na poważnie, to nic nie skorzystasz z tych studiów, bo będą powstrzymywać się zaległości. Wtedy też możesz żałować. Albo żałować tego, że przez ten wybór nie będziesz miał czasu na coś innego do czego może lepiej byś się nadawał.
Zrobisz jak uważasz, ale polecam jednak materiał z rozszerzenia z matmy przerobić przed pierwszymi zajęciami, bo tam będą zakładali, że już to umiesz.
@opel-usterka: Jak odpalisz zaraz po maturze matematyka 0,1 Dobrowolskiego. Kogoś raz w tygodniu do października kto Cię przygotuje na spotkanie prawdziwą nauką matmy a nie z przyzakładówką jaką masz teraz i będziesz się uczył to tak masz ewentualnie szanse, że dasz radę. Inaczej odpuść temat bo szkoda prądu.
@rand0mized: Właśnie i tu odzywa się moja nie zaspokojona ambicja bo jak na razie wszystko szło po mojej myśli i cały chcę więcej. A po drugie wiem jak ciężko jest połączyć naukę z pracą.
@MaLong: Mam możliwość popytania się po znajomych czy nie znają inżynierów albo ludzi co bardzo dobrze ogarniają matę. Jest to do zrobienia. Już przyszedł mi do głowy pomysł co prawda głupi i który jest awykonalny, czyli