Wpis z mikrobloga

cześć, niecały tydzień temu kupiłem krossa level 3.0 i na trzeciej przejażdżce przy wjeździe pod lekką górkę z małą prędkością ułamał się hak tylnej przerzutki, uszkodziło się ogniwo w łańcuchu (praktycznie rozerwane) i lekko wygięła się blaszka która trzyma te małe zębatki. ponieważ są święta jeszcze nie byłem w sklepie w którym go zakupiłem, myślicie że naprawią to na gwarancji jeśli nie było jeszcze serwisu zerowego?
#rower #kross
  • 8
@trolljaskiniowy: @bibsz: nie było żadnego patyka, ale zmieniałem tylne przełożenie i może wtedy zablokował się łańcuch bo nie wskoczył na zębatkę, to jedyne sensowne wytłumaczenie jakie znajduję bo słyszałem że raczej nie powinno się zmieniać przełożeń podczas dużego obciążenia czyli w tym przypadku pod górkę. nigdy mi się nic nie stało przy zmianie przełożeń pod górkę, ale może ponieważ rower był nowy to łańcuch i zębatki nie były do siebie
@yawiginipa w nowym rowerze nic sie nie musi docierać jak jest dobrze wyregulowane. Hak mogłeś wykrzywić np nieumiejętnie opierając rower w domu etc Ja juz widziałem mnóstwo uszkodzonych rowerów gdzie użytkownik nie widział swojej winy, która była ewidentna xd Nie mniej każdy przypadek jest inny i ciężko cokolwiek powiedzieć w twoim przypadku. Na pewno zmiana przełożenia jadąc pod górkę musi byc wykonywana umiejętnie a nie przykładając 1000W