Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie nagła narracja u Jankesów, że Polska teraz się odkupuje za grzechy przeszłości, kiedy mordowaliśmy Żydów i Ukraińców podczas 2 wojny światowej. CNN, wsj chyba też. Obrzydziło mi to wieczór. Ciekawi mnie, komu znowu przeszkadzamy.
#wojna #rosja #ukraina #usa
  • 14
  • Odpowiedz
@czareg: Nikomu. Zauważ, że od zeszłego lata była cisza w tym temacie. Nawet jak przegłosowali tą ustawę, która żymianom się nie podobała. Odkąd było wiadomo, że będzie wojna USA dało zakaz wprowadzania podziałów w Państwa sojusznicze. Teraz po prostu znowu poczuli wiatr w żaglach aby coś pokojowo wyszarpać.
  • Odpowiedz
@czareg: mentalność kolonialna społeczeństw zachodnich tutaj wychodzi, cała Afryka wyje że kolonializm, zachód się płaszczy, czarny wyje że kiedyś niewolnictwo zachód się płaszczy itd itd
  • Odpowiedz
@Natias:

Countless Ukrainians and Poles helped the Nazis


Taka konstrukcja zdania to jest zła wola. Zwłaszcza, że countless jews też pomagali nazistom w eksterminacji innych Żydów podczas holocaustu ale mądrzejsze o tym nie wspomnieć w tych samych mediach, które ciągle tak wspominają o Polakach.

Gdyby to nie była zła wola to by było some, few, bunch. Countless to znaczy że niezliczone ilości czyli wg żydowskiego paszkwila to w #!$%@? i jeszcze
  • Odpowiedz
@Natias: małymi kłamstwami zmienia sie oczywistą prawde. To jest napisane jako atak, z pozostala trescia jako "no ale teraz odpokutowują". Klasyczny victim blaming.
  • Odpowiedz