Wpis z mikrobloga

  • 0
#pcmasterrace #gpu #intel

Jeśli nowa topowa karta od Intela ma mieć wydajność około rtx 2070 to powiem szczerze, że trochę słabo. Ja rozumiem, że to debiut itp ale jednak
Z rok temu były info, że top ma mieć wydajność rtx 3070 i to Imho byłoby bardzo ok jak na debiut. Mam nadzieję, że te przecieki nie będą prawdziwe. Bardzo Intelowi kibicuje w kwestii ich GPU

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-arc-a770-pierwsze-testy-topowej-karty-graficznej-jak-wypada.html
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
Jeśli nowa topowa karta od Intela ma mieć wydajność około rtx 2070 to powiem szczerze, że trochę słabo.


@Variv: zależy wsztstko od ceny... Jeśli przy debiucie będzie dobra, to spoko, nie trzeba hi endu, żeby podbić rynek, większość klientów bierze średnią półkę.

@budus2 Mi chodzi o same możliwości ich architektury i gpu. Niskie i średnie modele będą to jest inna sprawa. Jednak jeśli top ma mieć wydajność tylko 2070
  • Odpowiedz
@Variv: GPU Intela ma być w 100% zgodny ze standardem DirectX, Vulcan i OpenGL, więc bym się nie martwił o możliwości architektury.
Do tego jak każdy producent wprowadzą pewnie własne ficzery niedostępne u konkurencji, więc na pewno nie będą robić byle jakich kart.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Variv: Widzialem prezentacje tych kart i to beda zniwa na casualach i ludziach, ktorzy kupuja prebuildy. Beda to sprzedawac masowo do firm, sklepow itd. Generalnie to co o--------a Intel od lat. Ruchanie customera. Jest to tragiczny krzyk rozpaczy Intela, gdy zobaczyli, ze AMD robi combo procesor + karta graficzna z lepsza wydajnoscia ogolna. Nawet jezeli hardware bedzie ok, to softu nie ogarna tak szybko, bo wszystko jest swieze i jeszcze
  • Odpowiedz
@NielegalneKretowisko: Nie bardzo wiem po co Intel miałby współpracować z Nvidią. Nawet jak teraz wydadzą słabe karty to za np. 3 lata już ich karty moga być dobre. Zawsze od czegoś trzeba zacząć, początki są zawsze najgorsze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Variv: Jak masz komputer AMD na sam, to np. Forza Horizon 5 ma 30% boost performance i komputer high end amd jest lepszy od 3090. Dlatego. Jak mozesz tworzyc soft pod wspolny hardware procesor + karta to masz godlike combo. Nvidia probuje isc w ekskluzywnosc jak Sony z ps5, a Intel chyba stwierdzil, ze zrobi konkurencje, ale niestety sie zesra.
  • Odpowiedz