Wpis z mikrobloga

1308 + 1 = 1309

Tytuł: Opowieści z Wilżyńskiej Doliny
Autor: Anna Brzezińska
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★
ISBN: 83-917904-3-6
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA
Liczba stron: 294
Forma książki: książka
Książka to zbiór opowiadań dziejących się w średniowieczu, głównie w małej wiosce na skraju wielkiego świata, gdzie dominuje zacofanie i ciemnota. Wszystkie łączy postać starej wiedźmy, która wyklinana przez wieśniaków i miejscowego przedstawiciela kościoła żyje na uboczu pragnąc tylko świętego spokoju. Mimo wszystko trudni się ona sprzedażą eliksirów w zamian za alkohol i w miarę przyzwoitą egzystencję. Pierwsze opowiadanie wprowadzające czyta się przyzwoicie, czuć, że autorka miała jakiś pomysł na fabułę. Im dalej w las, tym jednak gorzej, mimo że opowiadania nie są długie, to i tak czułem się znużony rozwlekłością niektórych dialogów czy opisów. Problemy mieszkańców nie wciągają, a postacie w 99 procentach są odpychające i człowiek czeka tylko, aż ktoś zaciuka je w jakimś ciemnym zaułku. Poza czarami wiedźmy niewiele tutaj elementów fantasy, od czasu do czasu przewinęły się utopce, skrzaty, zwierzołaki, ale to margines. Mogło być lepiej, na plus mogę wyszczególnić dwa opowiadania, pierwsze i "Kot wiedźmy". Reszta wyszła najwyżej przeciętnie.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Loskamilos1 - 1308 + 1 = 1309

Tytuł: Opowieści z Wilżyńskiej Doliny
Autor: Anna Brze...

źródło: comment_16500241220faSdtCecBWb9im46o6Fy7.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★ (5.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj (Spolsky Mery)
2\. Kosiarz (Terry Pratchett) - najnowsza recenzja usera Tosiek14 ★★★ (6.0 / 10) -