Wpis z mikrobloga

Biorę #wenlafaksyna 75mg od wtorku. Pierwsze dwie doby kompletnie nie przespane. Melatonina nie pomogła, a dotychczas wystarczała na bezsenność.
Moja poradnia jest nieczynna jeszcze kilka dni.
Kupiłem e-wizyte, dostałem receptę na jakiś atarax, który kompletnie nie pomógł. Przespałem może dwie godziny max. Pierwszą wziąłem o godzinie 13, a kolejna o 19.

Martwię się o zdrowie, bo jeśli to potrwa jeszcze kilka dni, to może być to chyba niebezpieczne.
@zwei w poprzednim wpisie zasugerował, że przydałby mi się lek tritico. Czy ten lub inny lek pomoże na sen? Myślę nad przestaniem przyjmowania, bo dłużej tak nie dam rady.

I jeszcze jakby mógł mi ktoś pomóc i powiedzieć, które leki przeciwbólowe mogę przyjmować przy SNRI, ponieważ nie pamiętam, a na necie nie mogę doczytać. To był paracetamol?

Bardzo proszę o jakąś pomoc.
Zdycham.

#depresja
  • 15
  • Odpowiedz
@creedthoughts: a jak nie weźmiesz wenli to nadal spać nie możesz? bo to może objawy odstawienne po zejściu z 600mg pregabaliny.

Czy ten lub inny lek pomoże na sen?

czy triticco wystarczy to nie wiem, są leki które Cię uśpią na pewno - typowo nasenne (ale te są narkotyczne ). bo w trazodonie senność to bardziej skutek uboczny.
  • Odpowiedz
@Lecerdian @lukija @10129

Wołam was, ponieważ prawdopodobnie macie rację co do #pregabalina . Nad ranem jak już wstałem z łóżka wiedząc, że i tak nie ma szans na sen wziąłem 150mg pregi i po godzinie około intensywny ból głowy ustąpił. Wenle przyjąłem wczoraj razem z preato[150-0-300mg] i normalnie zasnąłem. Nie bardzo wiem co zrobić. Mam jeszcze 80tabs preg.i nie wiem czy jakoś z tego schodzić, mieszać razem z Lamileptem, czy uciąć ponownie
  • Odpowiedz
@creedthoughts ja ogólnie nie jestem wzorem do naśladowania i nie chcę cię na coś namawiać, ale mogę napisać, jak ja bym zrobił.

Naczytałem się tutaj o tym, jak wielkie mają ludzie problemy z odstawieniem pregi. Sam jakiś czas temu kilka dni brałem 600 mg rekreacyjnie, a potem nagle przestałem. Zasypaiałem, ale to chyba dzięki pierwszym zmianom (pobudka o 4:30, a spać gdzieś około 23). Czułem się jak gówno, jakieś dreszcze, poty, na
  • Odpowiedz
@creedthoughts: ja bym odstawiał powoli. 600mg to jest duża dawka, czytałem ludzi którzy po zejściu 600 -> 0 dostali drgawek.

nie wiem co to za pomysł w ogóle z dnia na dzień taką dawkę pregabaliny uciąć, chyba niektórzy nadal uważają ten lek za 'nieuzależniający'.

brałbym dawkę po której się czujesz w miarę ok, nie wiem ile to dla Ciebie jest. może 300mg dziennie, może więcej. i bym zmniejszał co tydzień o
  • Odpowiedz
@creedthoughts mam nadzieje że już lepiej z tym snem. Bo dopiero teraz natrafiłem na Twój wpis.
Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z tego typu lekami może występować bezsenność dodatkowo zanim lek się „naładuje” możesz czasem odczuwać dyskomfort w postaci większej potliwości czy lęku który minie. Ale warto się przemęczyć bo potem jest zdecydowanie lżej.

Co do środków ułatwiających zasypianie to Trazodon (Trittico) czy Mianseryna (Deprexolet) są jak najbardziej efektywne.
Również doraźnie.
  • Odpowiedz
@gryzalkabinarna: Jest lepiej! Biorę tylko 1mg melatoniny, a wkrótce i ją postaram się odstawić, bo z tego co wyczytałem, to rzeczywiście nie powinno się na niej jechać długoterminowo.
Powodem mego zjazdu było nagłe odstawienie/cold turkey pregaby.
Wróciłem do niej i teraz będę po mału ucinał.
Także piszę dla tych, którzy kiedyś trafią tutaj, że przy odstawieniu #pregabalina lepiej jest to zrobić stopniowo, bo skutki odstawienne są masakryczne, przynajmniej dla mnie. Warto
  • Odpowiedz