Wpis z mikrobloga

@Exenex: Włączyłem sobie elden ringa i rozumiem, że możesz to lubić, ale to jedna z ostatnich gier, którą bym komukolwiek polecił. Pograłem trochę i dzięki temu kupiłem sobie Wiedzmina z dodatkami i tłukę właśnie Serce z Kamienia ita gra sprzed wielu lat miażdzy Elden Ringa po całości.
@zasadzka01 @vateras131 nie lepiej powiedzieć, że obie gry są naprawdę dobre? Ok, nie każdemu mogą się podobać oba tytuły, są rzeczy które gra A robi lepiej i są rzeczy które gra B robi lepiej.

Mimo, że subiektywnie to Elden Ring pozwala na ciekawsze rzeczy w walce i ma lepszych bossów to nie można odmówić Wiedźminowi3 przyjemności płynącej z bicia wrogów i efektowności znaków czy rozczłonowywania wszelakich monstrów.
No obie gry robią każdą
@Tratak w eldenie po 50h jednak ta walka jest nudna i żmudna, a balansu kompletnie w tej grze niema. Zwykle moby są silniejsze od minibossow, a najtrudniejszy Boss to ten pierwszy, a dlaczego? Bo Chińczycy nie potrafią robić otwartego świata i jak się za dużo eksploruje to ma się w połowie gry itemy ulepszone na full, a bossy zabija się w trybie berserkera. Skoro ma się już wszystko to po co zwiedzać,
nie można odmówić Wiedźminowi3 przyjemności płynącej z bicia wrogów i efektowności znaków czy rozczłonowywania wszelakich monstrów.


@Tratak: mozna. walka w wiedzminie jest badziewna. geralt jest strasznie ociezaly w atakach i w ogole w sterowaniu (np. trzeba uzywac wheel menu w trakcie walki a nie da sie go w niektorych momentach wlaczyc niewiadomo dlaczego) a wrogowie czesto maja szybkie ataki. spamowanie quenem, bieganie w kolko zeby sie naladowala energia na uzywanie znakow,
spamowanie quenem, bieganie w kolko zeby sie naladowala energia na uzywanie znakow


@SmugglerFan: A wiesz, że możesz zrobić przewrót albo odskok, nie musisz biegać jak debil? XD Do tego masz bloki, kontry...Ty na pewno grałeś w tą grę jak trzeba?
@Menszykovsky: do pełni obrazu brakuje jeszcze słów, że granie na konsole mija się z celem, trzeba zagrać na mocnym PC, na dużym tv i porządnymi słuchawkami lub zestawem kina domowego, bo tylko w taki sposób grając w cyberpunk 2077 ma się pełne doznanie.
A wiesz, że możesz zrobić przewrót albo odskok, nie musisz biegać jak debil? XD Do tego masz bloki, kontry...Ty na pewno grałeś w tą grę jak trzeba?


@nn1upl: ale tak zaprojektowali gameplay że łatwiej biegać w kółko żeby się naładowała energia na kolejnego wuena czy inny znak. Tak, odskoki i przewroty i inne ruchy też można używać, no i co? W porównaniu do Batmanów, soulsow czy shadow od Mordor walka w
@SmugglerFan: No ja nawet nie twierdzę, że system walki jest jakiś wybitny w Wieśku, ale jeżeli twierdzisz, że najlepszy sposób na walkę to bieganie w kółko żeby ci się Quen naładował (XD), to ewidentnie nie potrafisz wydobyć z postaci potencjału
@nn1upl: bez quena nalozonego ataki wrogow braly mnostwo hp geraltowi wiec bardziej oplacalo sie biegac w kolko by bezpiecznie naladowac energie i nalozyc quena niz cwaniakowac.

jakby w soulsach estusy dostawalo sie za bieganie w kolko to tez by tak gracze robili, ale na szczescie soulsy maja lepiej zaprojektowana walke.