Wpis z mikrobloga

ALE, jak Ci taka tarcza odbije na jakimś sęku przy cięciu drewna to Ci nie pomoże ani ochrona (przyłbica, okulary itp.) ani Pan Bóg.


@Surfer328: Przecież się nie powinno ciąć tak, że w przypadku zakleszczenia tarczy szlifierka wykona skok w stronę operatora, tylko w przeciwną. A od tego żeby w ciebie iskry nie leciały jest osłona. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Używamy takiej tarczy na szlifierce akumulatorowej tyle że jak akumulatorowa odbije albo się zablokuje to da się to opanować bo jest po prostu słabsza i ma szybki stop, leszcz na zwykłą szlifierkę bałbym się to założyć. No i przede wszystkim trzeba ciąć z osłoną i z rozsądkiem (prosto, nie zmieniać naglą kąta cięcia czyli nie wyginać tarczy, trzymać tak szlifierkę żeby poleciała od nas itp)
Pobierz Pietrii - Używamy takiej tarczy na szlifierce akumulatorowej tyle że jak akumulatorow...
źródło: comment_1649957618IJ0jTjqvikYowHRl3JOY38.jpg
Przypomniałam sobie, jak robiłam swoją pracę dyplomowa na rzeźbie na ASP i ciełam tarczami do drewna. Miałam taką z łańcuchem dookoła. Była spoko ale niebezpieczna. Miałam też drugą, taką grubą z zębami i ona wprawiała szlifierkę w drgania straszne. Aż mi słabo jak pomyślę, że używałam tych tarcz jak byłam sama w pracowni bo raz odkręciła mi się i zaczęła dzwonić. Wyłączyłam szybko i patrzę a ona jest odkręcona. Aż mi się