Wpis z mikrobloga

@mroz3 dzisiaj wrzucał ile #wroclaw straci hajsu na Polskim Ładzie w nowym budżecie. Ktoś inny według tych danych policzył jak ciężko pracują nasi Strażnicy Miejscy . Sprawdziłem czy faktycznie to się zgadza z danymi od miasta i wychodzi, że tak więc wam też podrzucam.

Dziennie pracownik SM ma 1.5 interwencji na 2021 rok. No chłopaki się nie przemęczają. Pan Wiesio z Blok Ekipy byłby dumny. Jak jeszcze człowiek sobie przypomni jak wpadają na jedną ulicę i robią z niej wywózkę w ciągu godziny 10 aut to naprawdę te statystyki są kijowe.
Link do Budżetu miasta:
A tabelkę ukradłem stąd
Pobierz Darth_Gohan - @mroz3 dzisiaj wrzucał ile #wroclaw straci hajsu na Polskim Ładzie w no...
źródło: comment_1649939124QiuwvPXxBnoJstQeerhZng.jpg
  • 11
@Darth_Gohan: Ech, złożony temat, ale skoro już wywołałeś mnie do tablicy to podejmę wyzwanie... ;)

Po pierwsze - te dane są mocno dziwne, co zauważyli już nawet ludzie w którejś dyskusji na fb. 323 osoby to stan etatowy naszej straży miejskiej, a nie ilość zatrudnionych w niej strażników (realnie jest ich około 70 mniej), co już powoduje, że całe obliczenia co do 2021 roku przedstawione w tej tabeli są do wyrzucenia
@xTortox Wszystko fajnie tylko to miasto podaje dane w ten sposób. Także miasto jak chce się chwalić jak #!$%@?ą strażnicy to niech podaje całe dane, a nie wycinek.

Ty no ale jak robisz robotę to z czego jestes rozliczany?

Co do tej izby wytrzeźwień. Przecież to jest na rek policji i SM w niektórych wypadkach. Miałem znajomego w Policji który jak mu się nie chciało pracować to jechał na miejscowe gdzie wiedział
@Darth_Gohan: Mi tam nie zależy ani żeby ich chwalić, ani żeby ich ganić, ale jak sam widzisz - wszystko ma swoje dwie strony medalu... ;) Doskonale wiem co robi policja jak im się nie chce robić, wiem że wielokrotnie strażnicy mogliby zapewne dużo więcej, ale tego nie robią ¯\(ツ)_/¯ Ale obawiam się, że mamy na to niewielki wpływ ¯\(ツ)_/¯ Natomiast co do danych - akurat tutaj widzę tylko i
@xTortox No to powiem Ci tak. Niech urząd weźmie się do roboty i podaje dane lepiej XD To jest ogólny dokument którym się chwala.

Jak dla mnie jak tak im zależy to powinni podać te dane lepiej i tyle.
@xTortox No to widzisz :) ktoś wpieprza dane, ktoś je sprawdza bo są ogólnie dostępne, ale zaraz ktoś przychodzi i mówi no ale tak to na nie nie patrzmy.

To jak mają ludzie patrzeć? Jak zwykle wina urzędu i tyle i tutaj się w pełni zgodzę.
Pójdźmy więc najpierw śladami samego autora, który w jednym z komentarzy na fb sam trochę sypie głowę popiołem i zauważa dwa istotne fakty. Po pierwsze - w bezpośrednią realizację interwencji jest zaangażowanych tylko około połowa strażników

323 osoby to stan etatowy naszej straży miejskiej, a nie ilość zatrudnionych w niej strażników (realnie jest ich około 70 mniej), co już powoduje, że całe obliczenia co do 2021 roku przedstawione w tej tabeli są