Wpis z mikrobloga

Od kilku lat w pracy leży #nas #synology DS216j więc postanowiłem go w końcu odpalić i pojawiły się dwa problemy...
1. Nie uruchamia się sam o zaplanowanej godzinie. Bateria wymieniona i nie pomogło. W logach nic nie zapisuje żadnej informacji "System started to boot up", nawet po uruchamianiu z guzika. Bateria nadal złom?
2. Nie widzi jednego dysku. Pokazuje 'Puste gniazdo napędu'. Zamiana miejscami nic nie dała. Pod PC nie podpinałem.
Jakieś pomysły?
#it #komputery
  • 7
@clas: trochę słaba porada, bo nas nie używany, po 6 latach zrobiłem aktualizacje i konfigurowałem pod siebie.


@Soczi: Niestety jak się po latach przejmuje sprzęt po kimś to tak może być.
Co do porady, nie wiem czy masz DSM 6 czy DSM7. A że kawy nie pije to nie będę z fusów wróżył.
Dam za to lepszą poradę. Napisz do Synology i tyle. Maja dość sprawny support. Poproszą Cię o
@Soczi
Co do uruchamiania to zostaw żeby ciągle działał i tylko usypiał dyski - chyba najlepsze rozwiązanie na teraz, zamiast walczyć z baterią.
Jeśli nie widzi jednego dysku to sprawdź czy ten dysk zaczyna sie krecić. Jak nie kreci to pewnie linia zasilania padła, jak kreci to logika od sata.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Malinozaur: stoi w takim miejscu, że od biedy można go sobie włączać codziennie.
W synology jest ok, bo przekładałem dyski i ewidentnie coś jest nie tak z dyskiem, bo nie było go widać w slocie 2, a po przekładce w slocie 1. W wolnej chwili go wyciągnę i wsadzę do kompa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: tak trzeba będzie zrobić. Włączać w poniedziałek, wyłączać w piątek ;)
@Malinozaur: podpisałem pod kompa i nie widać go w biosie. Nie kręci się, więc w sumie to logiczne.