Wpis z mikrobloga

Zalecałbym daleko idącą rozwagę w podniecaniu się tym info o zdjęciach polskich T-72 rzekomo jadących na Ukrainę.
https://twitter.com/UAWeapons/status/1514236244263378946?cxt=HHwWhIC51ez10oMqAAAA
Według mojej wiedzy cały ten wpis to fake news pod każdym względem (liczba się nie zgadza i rodzaj sprzętu też się nie zgadza). A same pojazdy które widać na tych zdjęciach to niemal na pewno sprzęt 21 BSP wracający z Nowej Dęby do garnizonów.
#ukraina #wojna
Pobierz Thorkill - Zalecałbym daleko idącą rozwagę w podniecaniu się tym info o zdjęciach pol...
źródło: comment_16498582775qqi8VpQEYbYvivZF3ZSGq.jpg
  • 15
@mel0nik: wydaje mi sie po prostu ze te czołgi były pod czymś zakryte, widzialem jakis twit że jak ktoś gdzieś tam mieszka przy granicy z ukrainą to pewnie zauwazył pojedyncze wojskowe ciezarówki z czymś cieżkim na lawetach
@mel0nik: @kromeczek: Zgadzajac się z kolegą kromeczek powyżej dodam
a) Czołgi i sprzęt który wyślemy/wysłaliśmy na 100 proc. nie będą miały naszego malowania
b) Na pewno nie będą miały naszych radiostacji. Więc pisanie że dajemy im rzekomo T-72M1R jest moim zdaniem raczej nieprawdopodobne.
c) Raczej pojadą pociągiem.
To też był sprzęt wracający do garnizonów? Nie jechali na zachód.


@SuperMax: No właśnie - jechali pewnie z poligonu w Nowej Dębie do Żurawicy pod Przemyślem gdzie ma garnizon 1 batalion czołgów 21BSP.
@Hokey: Pewnie chodzi o to że nasze radiostacje są już zestrojone i ustawione pod jakieś szyfrowania dla NATO i myślę że ruscy są 25 lat za NATO to jednak lepiej żeby natowski sprzęt w ich łapy nie wpadł.