Wpis z mikrobloga

Czesc mam pytanie,

Oplaca sie przechodzic w tych czasach na b2b jeszcze? Dużo z tym zachodu wzgledem uop czy nie jest to az takie uciazliwe?
Jak wyglada rozliczenie? Pracodawca mi podlicza godziny i premie a ja wystawiam fakture na ta ilosc czy sam
musze sobie liczyc to wszystko i zapisywac? #b2b #praca #kiciochpyta
  • 17
Oplaca sie przechodzic w tych czasach na b2b jeszcze?

@Galapagos_: Zależy przede wszystkim od branży i kwoty. Można sobie wyliczyć.

Dużo z tym zachodu wzgledem uop czy nie jest to az takie uciazliwe?

Zależy od branży, czasami jest nawet mniej zachodu.

Jak wyglada rozliczenie?

Jak się dogadasz.
@Kotouak: To moze inaczej, spersonalizuje. Szukam pracy i mam 2 oferty. Jedna to uop na reke 4-4,3k plus premia raz do roku. Druga to b2b 6k podstawa plus premia od sprzedazy. na uop zarobie mniej, mam nizsze stanowisko, ale niczym sie nie musze przejmować praca lekka, pracodawca stabilniejszy i znany na rynku. na b2b wyzsze stanowisko, wieksza odpowiedzialnosc, zabawy z rozliczeniami, wieksza mozliwosc zarobku, pracodawca mniej znany. Co byscie wybrali?
@Galapagos_: ja bym wybrał opcje 1. Wolę zarobić mniej ale stabilniej. Poza tym, z tego co piszesz to ta opcja jest też bardziej rokująca w perspektywie długoterminowej.
Moja zasada zawsze była taka - jeżeli mam zakładać firmę, to żeby robić na siebie i tylko na siebie. A takie b2b to mi zawsze pachniało januszerką.
@Kotouak: tzn druga opcja jest bardziej rokujaca, nawet jak bym po 2 latach mial stamtad isc to mam w cv wpisane lepsze stanowisko i u nowego pracodawcy moge juz o lepsze zarobki sie ubiegac. 1 opcja jest stabilna ale mniejsza placa, i brak praktycznie rozwoju
@Galapagos_: mimo wszystko - ja bym nigdy nie bawił się w b2b i zakładanie pseudo firemki, bo "pracodawca" wymaga. Cudzysłów, bo w tym momencie jest to formalnie kontrahent, od którego jesteś w pełni zależny.
Ja bym w coś takiego nigdy nie grał, ale zrób jak ci podpowiada instynkt.
Pozdrawiam
@Galapagos_:
Jakie to są stanowiska i zakres obowiązków?
B2b 6k podstawa + premia - koszty działalności?
Przez pierwsze 2,5 roku będzie spoko, ale jak później będziesz miał zabulić za zusy,pity,vaty to będzie bolało. Moim zdaniem przy tych zarobkach na b2b się iść nie opłaca.
Nie masz urlopu, nie chroni Cie prawo pracy, nie masz chorobowego...
@rastaffan: Jest ustalony urlop platny z pracodawca. Reszta tak jak napisales, faktycznie 2,5 roku bedzie spoko potem srednio moze byc ale wydaje mi sie ze zawsze mozna zmienic pracodawce, renegocjowac warunki. Chociaz jest tez ta premia miesieczna za wyniki ktora
momentami moze bycnl ciekawa i byc druga podstawa albo nawet i wyzsza
@zibizz1: nie siedze w IT wiec narazie dla mnie to nierealne. Ale co sie nie oplaca np w pensji 6k netto plus premie ktore moga byc 3-10k? Nie jest to nie wiadomo co wiem ale nie lepiej tak niz uop 4k na reke ?
@Galapagos_: ale liczysz peny ZUS?
ogólnie powinieneś liczy jedynie oszczędności na 2 składnikach
-składka zdrowotna
-podatek dochodowy

Oszczędności na składkach społecznych to wątpliwe oszczędności

Nie wiem jak to liczysz bo 4k UoP na reke to 6665 kosztów pracodawcy
na JDG masz 4,589 na ręke z tego netto na pełnym zusie. A jeszcze księgowość po twojej stronie(łatwa al cos kosztuje czasu i pieniedzy), małe chorobowe lub wcale jak wybierzesz, mniej na emeryture
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Galapagos_: jak to wymóg i Ci zależy to idź w to tylko z planem że coś jeszcze podlapiesz w ramach tego JDG, łatwiej takie drobne rzeczy rozliczyć typu faktura na 1-2 tysiące na boku