Wpis z mikrobloga

co to znaczy że jest różnica między lokalizacja a zapisem.


@Sl_w_k_1: To znaczy, że jest różnica między lokalizacją budynku ("w centrum Krakowa"), a wpisem do rejestru zabytków. To są różne pojęcia. Mogą mieć wspólne elementy, ale nie muszą.
Przecież to masz w pierwszym zdaniu... ;>
@Sl_w_k_1: znam jedną historię jak ktoś kupił i potem miał jazdy z konserwatorem bo on miał swoją wizję. i ogólnie temat upadł, gość sprzedał i olał temat a budynek stoi i gnije.

rozeszło się o wszystko od tynków z Włoch po okna robione w DE przez jedną firmę. na nic tłumaczenia, że zrobią to inaczej ale zachowają bryłę/styl itd. Konserwator twierdził, że tak musi być bo ma być zachowany charakter budynku
@Sl_w_k_1: Przerabiałem temat remontu mieszkania w kamienicy w krk z konserwatorem zabytkow za plecami. Wszystko zależy od tego na jakiego konserwatora trafisz. W skrocie: jak na normalnego to remont jest do ogarniecia, jak na sluzbiste to wiecej czasu stracisz na machinie urzedniczej i przepychankach, niz remoncie.

Ale kurde w centrum Krakowa też ludzie robią remonty.


@Sl_w_k_1: robia bo:
a) nie zglaszaja tego, liczac sie z karami
b) maja normalnego konserwatora
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tofu2: dzięki za wyjaśnienie.

Problem jest taki że akurat dla mnie lokalizacja jest super.
Cena trochę kosmos ale rok temu było taniej.
Natomiast jak napisałeś że zależy od konserwatora jaki się trafi to faktycznie dla mnie za dużo kasy żeby ryzykować.

Jeszcze raz dziękuję.
@Sl_w_k_1: łoo panie, poznałem kiedyś rodzinę mieszkającą w zabytkowym dworku (mieli nawet przy wejściu taką niebieską tabliczkę), to byli zwykli ludzie pod względem finansów. Odziedziczyli dworek po jakiejś dalszej rodzinie czy coś. Nic, a nic nie mogli tam zrobić bo każdy najmniejszy nawet remont to wielokrotnie większe koszty, remont instalacji zgodnie z wytycznymi konserwatora to był wtedy koszt wybudowania nowego domu. Totalny skansen.
@Sl_w_k_1: Znalazlem to ogloszenie na otodom, ten dom to ruina. Nawet jak bys kupil to za 700k to minimum 400-500k jest do wlozenia, bo do zrobienia jest absolutnie wszystko. Taniej by wyszlo to zburzyc i podstawic od nowa. Za +1m w krk znajdziesz lepsze oferty, w nowszym budownictwie