Wpis z mikrobloga

Mireczki, mój smartfonowy towarzysz w postaci Huawei'a P10 Lite po 4 latach zaczyna lekko niedomagać. Szukam następcy jednak moja wiedza na temat telefonów jest lekko nieaktualna z racji nie obserwowania trendów. Zatem zwracam się do was z pytaniem czy jest sens w wydaniu większej ilości pieniędzy na jakiegoś flagowca z Androidem czy też może warto przejść na iOSa?

W zasadzie od telefonu oczekuję płynności działania, która nie spadnie po tych 2 latach użytkowania, dość dobrej pracy na baterii (1 - 2 dni bez ładowania), zdjęcia wykonuję rzadko ale fajnie by było gdyby telefon miałby przystępny aparat. No i żeby telefon był nadal użyteczny po 2 - 3 latach jako, że rzadko zmieniam telefony :v
#android #iphone #apple #smartfon #telefony #ios
  • 15
@Yanekk99: jak juz budzet ma nie mieć znaczenia to s22 ultra robi furore z tym swoim rysikiem, ale sam go nie mam takze nie wiem:p jakbyś byl w stanie troche zejsc z oczekiwań co do aparatu to jest pare dobrych chinczykow. Mi w iphone zawsze brakowalo dobrej baterii i szybkiego ladowania dlatego bralem androida
@lucynek12: W chińczykach nie pasują mi ich gabaryty, same jakieś wielkie tafle po 6,7 cala. Przymierzałem się do iPhone'a 13 bo gabarytowo jest identyczny z moim obecnym P10 Lite (z ekranem 5,2 cala) mimo większego ekranu. Tylko trochę obawiam się baterii w iphonach, ile wytrzyma na takim zwykłym użytkowaniu - w większości przeglądanie internetu, słuchanie muzyki, przeglądanie mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Yanekk99: tutaj mirki sie jaraja ze 8 dni xD (nie no ze na dzień starczy) ale ja jak na pare mies przesiadlem sie na ios to musialem ladowac po 3 x dziennie z moca 20w, jakiś dramat :/
@Yanekk99: Ja mam IP 13 pro max i bateria wytrzymuje 2 dni normalnego użytkowania, trudno jest zjechać w nim baterię no chyba ze cały czas oglądasz filmiki na YouTube lub innym serwisie. Ale gabaryty mogą ci nie odpowiadać, bo to jednak kloc. Zwykle 13 pro daje podobno radę wytrzymać spokojnie jeden dzień. Na necie są filmiki z porównań, warto zerknąć.
@Yanekk99:

w większości przeglądanie internetu, słuchanie muzyki, przeglądanie mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko pytanie jak dużo czasu na to poświęcasz na te rzeczy. U mnie 12 mini potrafi pociągnąć od 6 do 20 przy takim użytkowaniu(o 20 mam około 10% baterii), ale nie jestem jakimś super power userem, bo konsumuje treści głównie na Macu. A pod względem płynności działania po kilku latach to telefony Apple są
@Yanekk99: Iphone 13 pro max jest absurdalnie wielki ale spełnia wszystkie kryteria. Zanim zamówisz koniecznie zmacaj w jakimś sklepie. A zwykle 13 pro też ma bdb baterie (choć nie aż tak jak max).

Jak chcesz mieć spokój na lata to bierz ajfona. Piszę to z modelu 7 plus (wydany w 2016) i dalej spokojnie da się używać
@lucynek12: Ale s22 ultra trzyma tragicznie na baterii i jeszcze do niedawna mial problemy z softem, randomowe zwiechy, ktorych byc nie powinno. Ponoc byl jakis update ale czy cos naprawil to nie wiem. Kolega nie ma jakichs wymagan wielkich, wiec nawet zwykly iphone 13 lub mini bylby ok, lub nawet 12.
@imixiu: ja nie lubie ani samsunga ani apple xD rozumiem jak ktos moze lubic iphona bo to fajne telefony ale dla mnie brakowalo multitaskingu i dobrej baterii a na samsungu zawsze problem z softem i psujacymi sie bateriami xD odziwo najmniej problemow mialem z chinolami xD
@lucynek12: Rozumiem, ja teraz mojego Oneplusa 7t pro bede wymieniac na Ip13 pro, dlugo sie wzbranialem przed iphonem, zawsze wybralem cos innego, ale teraz nawet nie ma androida, ktory skradlby moje serce jak to zrobil Oneplus. 2.5 roku temu jak wyszedl to byl to dla mnie najlepiej wygladajacy smartfon, ten przepiekny ekran bez notcha, z wysuwana kamerka, poezja. Teraz kazdy android wyglada tak samo i w mojej opinii obrzydliwie wygladaja, glownie