Wpis z mikrobloga

#norwegia #gory
Myślę nad wycieczką na Preikestolen. Problem w tym, że mam dość spory lęk wysokości. O ile na samej półce nie bałbym się stać o tyle te ostatnie 100 metrów podejścia patrząc na zdjęcia i nagrania - mnie przeraża. Kiedyś będąc na Giewoncie nogi same się pode mną uginały i odmawiały posłuszeństwa przez wysokość. A Preikestolen wygląda jeszcze bardziej strasznie.
Był tam ktoś z was? Ile tam na ostatnich 100 metrach jest odstępu od przepaści gdzie się przechodzi? Jest sens aby ktoś z lękiem wysokości się tam wybierał? Swoją drogą ludzie tam z dziećmi chodzą i dają radę..
  • 8
  • Odpowiedz
@awitampanstwa: jeśli masz lęk wysokości to samemu bym nie szedł. Co do ostatniego fragmentu ścieżki, tuż przed półką to ostatnio byłem tam z 5lat temu, ale wydaje mi się, ze jest dość szeroki, w najwęższym miejscu ma parę (3-4?) metrów szerokości. Samo wejście jest bardzo łatwe, 2h spacerku, ale wiadomo - latwo mi mówić bo nie mam lęku wysokości.
  • Odpowiedz
na zdjęcia i nagrania - mnie przeraża. Kiedy


@awitampanstwa: ja też byłem dawno bo z 7 lat temu ale nie kojarzę, żeby na trasie były jakieś przepaście, na pewno podejście na metr od krawędzi na półce wydawało mi się bardziej lufiaste, ale ja też nie mam lęku wysokości
  • Odpowiedz
@awitampanstwa: Mówisz o tym ostatnim fragmencie?

https://www.google.com/maps/@58.986952,6.1889436,2a,75y,197.05h,76.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2S8lIa8LDz9PNVryV0W1Fg!2e0!7i13312!8i6656

To chyba najwęższy moment. Nie jest źle, kilka metrów na pewno. Ludzie normalnie przechodzą obok siebie i tak dalej. Ale! Można też ominąć ten fragment i podejść od drugiej strony! Ja zawsze wracam tamtą trasą. Spójrz na dodane przeze mnie zdjęcie. Niebieska linia to standardowa trasa, najłatwiejsza. Ta czerwona (bardzo luźno zaznaczona, to może iść troszkę inaczej) jest też łatwa, nie ma się co
Zashi - @awitampanstwa: Mówisz o tym ostatnim fragmencie?

https://www.google.com/m...

źródło: comment_1649837135E5MlraJBymtVJ6ONaoCmSH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@awitampanstwa: W porównaniu do Giewontu trasa na Preikestolen to bułka z masłem, ale moim zdaniem największym zagrożeniem mogą być tłumy ludzi. Dlatego na Twoim miejscu bym wybrała się tam bardzo wcześnie, zwłaszcza, że w lato nawet w nocy jest jasno ( ͡° ͜ʖ ͡°) I wówczas ten czujny fragment przejdziesz sobie spokojnie bez dyszących ludzi za Tobą. Plus pomimo lęku wysokości polecam wejść wyżej, aby móc zobaczyć
S.....t - @awitampanstwa: W porównaniu do Giewontu trasa na Preikestolen to bułka z m...

źródło: comment_16498499850fcEtV3NJVVP23d6kkRi8e.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz