Wpis z mikrobloga

Jestem w momencie życia gdzie muszę wybrać gdzie chcę mieszkać. Jak wygląda życie w #gdynia ?
Nie chce raczej gdańska czy sopotu, wole odrobine mniejsze miasta dlatego gdynia wydaje sie być fajnym wyborem. Ale jak wygląda sprawa z turystyami, korkami itd takie codzinne życie ? coś na plus,minus?
  • 12
@straznik_internetuf: Not good, not terrible. Teraz, jeżeli nie masz garażu, zbankrutujesz na opłatach za parkingi. Zniżkę masz tylko jeżeli rozliczasz tu PITa. Od lat rządzi ta sama klika, która czuje się bezkarna. Przydałaby się zmiana, chociaż na jedną kadencję, aby wszystkie machloje aktualnej koterii ujawnić i rozliczyć. Korki są w godzinach szczytu, szczególnie jeżeli przemieszczasz się pomiędzy dzielnicami. Komunikacja miejska działa przyzwoicie. Turyści nie rzucają się w oczy ani nie korkują
@MortRainey: myślałem o krajach poza polską. Znam angielski biegle, USA mnie nie interesuje, UK dosc duze podatki, niemieckiego nie znam, norwegia, szwajcaria mnie nie interesuje. Hiszpania male zarobki, włochy slabo z pracą.
Pracuje sobie w IT i nie widze sensu większego aby teraz wyjeżdzać za granicę
@MortRainey: myślałem o krajach poza polską. Znam angielski biegle, USA mnie nie interesuje, UK dosc duze podatki, niemieckiego nie znam, norwegia, szwajcaria mnie nie interesuje. Hiszpania male zarobki, włochy slabo z pracą.
Pracuje sobie w IT i nie widze sensu większego aby teraz wyjeżdzać za granicę
@straznik_internetuf: jeśli chodzi o wynajem w lokalizacjach wzdłuż pasa nadmorskiego to nie wygląda to najlepiej. Wynika to z tego, że bardziej opłacalne jest wynajmowanie na airbnb niż długoterminowo. Na twoim miejscu rozważyłbym jednak Sopot bo niektóre lokalizacje są tam bardzo spoko zarówno do krótkiego mieszkania jak i do życia. Przeprowadziłem się do Gdyni kilka lat temu i pierwsze co zauważyłem, że w Gdyni istnieje propaganda sukcesu i wielu mieszkańców patrzy na
@the_foxi: @buchowo:
pracuje 100% zdalnie w wawie i raczej sie to nie zmieni, dlatego po prostu szukam miasta do życia nie na wakacje. Średnio chce mieszkać w dużym mieście jak warszawa czy wrocław/krakow, po prostu nie korzystam z możliwości które daja, nie chodze po pubach, koncertach itd. Spodobała mi się północ właśnie ze względu na morze, gdańsk i sopot to jednak większe miasta i widzę że kawalerki po 2,5-3k, jednak
@straznik_internetuf: Masz dopiero 22 lata, a piszesz jak stary ( )
Mieszkałem w Warszawie i mam porównanie. Pod względem możliwości spędzania czasu to na pewno stolica wypada o niebo lepiej. W Gdyni zamiast z piwkiem nad Wisłę to idziesz na miejską plażę.
Minusem jest pogoda, często pizga tak że głowę urywa i nawet jak jest w całej Polsce gorąco i upały to jest ciepło, ale bez