Wpis z mikrobloga

Czy szpital może odmówić realizacji skierowania od lekarza nie zatrudnione w tym szpitalu? Mam skierowanie na oddział dzienny psychiatryczny od swojego psychiatry, a w szpitalu chcą skierowania od swojego lekarza. Rejestracja na wrzesień, nie chcę tyle czekać. Zna ktoś podstawę prawną takiego działania? A może to bajka i prawo mówi co innego? Czy w NFZ będzie mógł mi w tej sytuacji jakoś pomóc?

#nfz #lekarz
  • 7
@pijany_powietrzem: tak, NFZ może Ci w tej sytuacji pomóc, ale co najmniej miesiąc masz w plecy. Czy skierowanie od twojego psychiatry aby nie zawiera jakiś braków formalnych? Teraz wiele lekarzy - szczególnie starszej daty - wystawia skierowania choćby bez e-kodu. Bez niego można takimi skierowaniami sobie podetrzeć tyłek. Najpierw pogadaj z rejestratorka, szczegółowo dowiedz się gdzie leży problem, potem ewentualnie z NFZ.
@frytkizkeczupem Musiałbym wstawać przed 4 i wracać do domu około 21- nie ma szans.

@krave Nie dostałem nic na piśmie chociaż prosiłem. Bez darcia mordy albo, nie wiem policji nic nie dostanę. Ja napewno nie doprowadze do takiej sytuacji.

@xTortox Skierowanie jest ok, tylko lekarz nie ten co trzeba.

I takie to realia próby leczenie zaburzeń psychicznych w Polsce. Na obrazku wystarczy zgłosić się o pomoc, ale tylko na obrazku.