Wpis z mikrobloga

Czeka mnie rozmowa niby luźna, ale baba z HR dała mi do zrozumienia, żebym dobrze przygotował się z takich pytań i umiejętności miękkich, bo ma być ze Szwajcarem czy innym z takich kręgów i dla niego jest to bardzo ważne, żeby się zgrać - z czego jestem dumny w pracy, co najbardziej lubię i dlaczego, jakieś trudności i jak sobie poradziłem i tak się zastanawiam i myślę czy macie może jeszcze pomysły lub jakąś”dobrą” listę takich pytań jakie mógłby mi zadać?

Chciałbym dobrze wypaść, bo to szycha na Europe i do niego miałbym raportować i taki stresik jest z przygotowaniem się z takich pytań #pracbaza #korposwiat #hr #softskills
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@Pangia: dobre pytanie, i zapytam dlaczego właśnie taką ma, ale to na koniec jak już on mnie wypyta o wszystkie pierdoły
  • Odpowiedz
@sked: A tak serio to przygotuj się z pytań o mocne strony, słabe strony, co cię motywuje a co zniechęca, jak pracujesz w grupie, jak rozwiązujesz konflikty, gdzie się widzisz za kilka lat itd. Niewiele możesz zrobić ponad to - po prostu polubią cię lub nie.

Upewnij się tylko że jesteś gotowy swobodnie rozmawiać i żartować w języku w którym będzie rozmowa, żeby nie wyjść na #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 0
@gjoef: No zawsze były tego typu pytania, tutaj miałem wrażenie, że jakoś szczególnie to jest ważne, bo tak jakoś dosadnie to podkreśliła, więc chciałem poznać jakieś ekstra takie pytania, żeby nie było zaskoczenia pózniej
  • Odpowiedz
@sked: Moim zdaniem trudno się przygotować ponad to. Poza standardowymi pytaniami niektórzy mają swoje ulubione strzały typu "Jak wyglądałby twój idealny dzień w pracy", albo "Po roku w nowej firmie spotykasz się z kumplem i mówisz mu że w 2022 było super, bo... / było do kitu, bo...". Natomiast dalej wydaje mi się że twój sukces to nie będzie kwestia odpowiedzi na konkretne pytanie, tylko ogólnie dobrego wrażenia które zrobisz.

Możesz
  • Odpowiedz