Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem tym jednym z mitycznych "szurow" z ktorych pol wykopu sie nasmiewa. Tak, jestem preppersem od wielu wielu lat. Uwazam ze bycie przygotowanym na susze, na wyzsze ceny, na wojne, na katastrofe czy na krach ekonomiczny jest na rowni wazne jak ubezbieczenie na dom czy OC/AC.

Po wybudowaniu domu, zaczalem kompletowac piwnice jedzeniem, woda, roznymi gadzetami, pozwolenie na bron, panele sloneczne i takie tam. Wszystko fajnie bo mam jedzenia i wody na rok dla calej rodziny. Mam studnie i mam agregaty, terenowe auto i BOBy. Ale co mnie ostatnio zaczelo wkurzac to to ze nigdzie od dwoch-trzech lat nie mozna nic kupic w sensownych cenach. Przyklad z lewej: Maseczki i srodki odkazajace. Mialem tego duzo ale od kiedy zaczela sie pandemia to chcialem dokupic no i za maseczki ktore placilem zlotowke za sztuke w 2020 chcieli az 15 zeta...

Inny przyklad z prawej: "lepsze" opatrunki do powazniejszych apteczek. Opatrunki trzeba co jakis czas wymieniac bo sie przeterminowuja i teraz jak patrze na chest seals, burntec, na opaski CAT, na SAMy to glowa mnie boli od tych cen.

Albo ziemie i nawoz do ogrodka, no zesz cholere, ludzi powalilo z tymi cenami.

Tak, wiem, gatekeeping i takie tam. I co z tego ze robie gatekeeping? Jak ja sie przygotowywalem to wszyscy mieli ubaw ze mnie (w rodzinie bo na zewnatrz to nie mowie) a jak teraz wszyscy sie rzucili na zakupy to teraz cholera ja znowu mam placic tego cene?

Czy ludzie nie moga wyluzowac i ufac swojemu rzadowi ze im pomoze w razie jakies kleski? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przeciez nic sie nie dzieje na swiecie, jest pokoj i jest fajnie. Wiec luz na jajach i nie wykupujcie mi sprzetu!!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wojna #preppers #wot

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625416012a62265c7546afac
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem tym jednym z mitycznych "szu...

źródło: comment_1649679570c4Wq5W96hTAgrjCkSiSVs7.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach