Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu uczę się pisania stron internetowych, bardziej interesuje mnie backend (nie dla tego że słyszałem że lepsze oferty pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu podoba mi się to co dzieje się "za kulisami"). W jakimś tam w miarę spoko stopniu ogarniam php, mysql w mniejszym html, css, js trochę z biblioteką jQuery(wiem xDDD ale nie znałem innej którą mógłbym doładowywać dane ze skryptów php na stronę bez jej przeładowywania).
W mojej aktualnej pracy mam luz, pracuję sobie jako informatyk w małej firmie i mogłem sobie pozwolić na napisanie w czasie pracy helpdesku który też służy do katalogowania sprzętu jaki się u nas znajduje (oczywiście na klasach i też zabezpieczyłem go na miarę moich możliwości), w planach mam jeszcze inne projekty.

I teraz pytanie czego uczyć się dalej jeżeli chodzi o jakieś biblioteki do php oraz czym sobie zastąpić jQuery? Bo pomimo że bardziej podoba mi się backend to jednak chciałbym też w jakimś stopniu umieć frontend.
#programista15k #programowanie #it #webdev
  • 10
@cppguy: no właśnie reacta coś tam myślałem skubnąć ale jednak bardziej backend
@eloar: aktualnie siedzi napisany na ajax'ie w jQuery (zrobiłem to tak bo po prostu szukałem jak zrobić żeby zarequestować jakiś skrypt w php bez przeładowywania strony no i to było w każdym poście) ale popatrzę jak działa WebSocket