Wpis z mikrobloga

Skąd wzięła się popularność takiej "kiczowatości" w polskiej muzyce rockowej, ale nie tylko, ubiegłego wieku zwłaszcza w czasach kiedy Polska nie była tak mocno otwarta na zachód?

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, po prostu brałem to że było wtedy u nas "inaczej" i tyle. Dzisiaj zapuściłem sobie Unu. Nie zrozumcie mnie źle - płyta fantastyczna, no ale jak zestawi się to z innymi topowymi kawałkami ze świata (Unu - 1982r) z tego okresu to różnica jest mocno słyszalna (Van Halen, Bon Jovi, ac/dc) - kompozycja, rytmika i dźwięki są inne, tak po prostu.

#muzyka #rock #polskirock #polskamuzyka #80s
Wyrewolwerowanyrewolwer - Skąd wzięła się popularność takiej "kiczowatości" w polskie...
  • 10
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Przede wszystkim realizatorów nagrań mieliśmy kompletnie do dupy. W pewnym momencie pojawili się tacy ludzie jak Wojciech Przybylski czy Rafał Paczkowski, których prace brzmią całkiem nieźle do dziś (chociażby pierwsza płyta Obywatela GC), ale wcześniej to były dupy nie realizatorzy, ludzie przyzwyczajeni do nagrywania muzyki poważnej zadufani w sobie, czujący poniżenie, że nagrywają jakichś szarpidrutów i oni po prostu nie wiedzieli jak to robić, żeby było dobrze, bo sprzęt sam
@Wyrewolwerowanyrewolwer: A kompozycja czy rytmika są inne, bo my nieco inny krąg kulturowy jesteśmy, to zawsze ma znaczenie, dlatego rock polski brzmi inaczej od angielskiego, latynoski brzmi jeszcze inaczej, Japończycy będą grali po swojemu, nawet rock bałkański ma inny klimat mimo, że wszystko to jest inspirowane podobnymi lub często tymi samymi rzeczami. Jeszcze inna rzecz, że gdyby te piosenki były śpiewane w innym języku to inaczej byś je traktował, nawet gdybyś
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Ja tam polecam się zapoznać też z Zespołem Roxa. Ogólnie na zachodzie europy, panował Synth Pop i nie wiedzieć dla czego w Polsce był taki bum na roka. @ProgFan2112: Kiedyś byłem wielkim fanem LP ale jakoś mi przeszło, i moim skromnym zdaniem, Źle się słucha współczesnego Lady Pank, powinni już zejść ze sceny.
Lardor - @Wyrewolwerowanyrewolwer: Ja tam polecam się zapoznać też z Zespołem Roxa. O...