Wpis z mikrobloga

@DJ007: niby tak, ale nie do konca
od 1980 byl rezim dezinflacyjny, inflacja caly czas spadala
teraz rosnie, to inny rezim, taki jaki byl przed 1980
Jak spojrzymy na te przypadki sprzed 1980 to wyglada to slabo

a tak poza tym, to mala liczba obsewracji
plus wplyw na dalsza sciezka rynku akcyjnego ma mnostwo czynnikow, nie ma sensu wyciagac jakichkolwiek wnioskow z jednego eventu (odwrocenie krzywej 10y-2y)
  • Odpowiedz
@151346136: To że na kursy ma wpływ wiele, czesto wzajemnie sprzecznych czynników udowadnia tylko jak rynek jest złożony. Czysta statystyka jednak upraszcza sprawę. Wszystkich zmiennych nie ogarniesz, a nawet jak ogarniesz, to sentyment rynkowy może mieć na ten temat inne zdanie. Wolę upraszczać, bo ostatecznie nawet przy trafnościach poniżej 50% można zarabiać kasę, a przy wysokich tracić.
  • Odpowiedz
@DJ007: no spoko
chodzi mi o to, ze ta tabelka i tego typu podobne statystyki to tylko ciekawostka a nie informacja, ktora ma jakies znaczenie dla inwestora, czy tradera
  • Odpowiedz
@151346136: > podobne statystyki to tylko ciekawostka a nie informacja, ktora ma jakies znaczenie dla inwestora, czy tradera...

Gdybym inwestował portfelowo lub miał budować długoterminowy portfel etfów, to inaczej bym myślał gdyby tam np po 12 mcach było 80% potwierdzeń spadkowego roku. Więc statystyki tego typu mają ogromną wartość.
  • Odpowiedz
@DJ007: Odwrocenie krzywej to tylko symptom wynikajacy z innych rzeczy jakie sie dzieja w gospodarce
To na podstawie tych wszystkich innych czynnikow mozna budowac dlugoterminowy portfel oparty o global macro

Ta statystyka ma za malo obserwacji, i za niska precyzje zarowno jezeli chodzi o skale ruchu jak i czas
  • Odpowiedz
@151346136: Wysoką precyzję masz gdy wejdziesz na poziom HFT i quantów, raczej nieosiągalny dla zwykłego śmiertelnika. Dane makro precyzji nigdy nie dawały i nie będą dawać, ponieważ sprężyna wycen ma tendencje maniakalno depresyjne, od przesadnego optymizmu, do totalnego czarnowidztwa, a to wszystko skorygowane o modę/medialność spółek lub sektorów.
  • Odpowiedz
Czy w najbliższym czasie czeka nas recesja i spadki na SP500, czy nie?


@young_fifi: recesja nie wiem, nie mam zdania, moze bedzie, moze bedzie spowolnienie tylko
spadki na SPX? Mysle, ze tak

danych jest mnostwo
- spadek realnych dochodow
- homebuilders spadaja - wskaznik wyprzedzajacy
- cyclicals/defensive spada
- ISM spada
- PMI spada
- zwiekszajacy sie koszt prywatnego zadluzenia
- dynamika retail sales spada
- zalamanie sie cen transportu -
  • Odpowiedz
@young_fifi: i tak i nie
gram zarowno long jak i short
jestem long konkretne sektory i short konkretne sektory, na caly SPX czy NDX nie gram obecnie
gdzies we wczesiejszych postach napisalem jakie mam pozycje, wiele sie nie zmienilo od tego czasu
  • Odpowiedz