Wpis z mikrobloga

Kurde mirki. Wybieranie auta to masakra, szczególnie z rynku wtórnego.

Pierwszym grzał szedł w stronę mondeo mk5 z salonu forda (używane). Ale jednak na ten moment 80 tys to za dużo. Rozsądek tu trochę podziałał.

Wczoraj oglądałem (tez z salonu używanych od dealera) Opla insignie z 2014 roku. Wersja Cosmo, liftback, 170 koni, 1.6t w automacie. Auto na prawdę ładnie utrzymane, przebieg około 100k.

W salonie wołają za nią 47 tys.

Co myślicie o tym aucie?

#opel #insignia #samochody #auta
  • 19
@mechaos ten silnik w tym samochodzie jest na styk, jednak insygnia to ciężka krowa. Samochód fajny i nie: miałem głównie do czynienia z dieslem 2.0 w automacie i to jakoś sobie radzi z tą masą, jednak jeździłem też pasatem B7 i on zgnita Opla pod każdym względem.. potem wsiadłem do B8 i to już było KO dla insygni 1st gen. Bez jakiś tam dziwnych wywodów powiem tak, ten opel jest wystarczający ale
Insignia to rak z przerzutkami. Miałem i sypie się w tym absolutnie wszystko. Nie polecam najgorszemu wrogowi.


@Argonzz: jak dbasz tak masz, ojciec ma insignię w benzynie od 2015 roku, poza skrzynią (miał M32) i sprężarką klimy nic się nie działo. Ja już prawie dwa lata mam 2.0 CDTI i z takich nieeksploatacyjnych rzeczy to zrobiłem dla bezpieczeństwa uszczelkę smoka i ciekł olej z pompy ciśnienia, więc też ją zmieniłem.
A orientuje się ktoś z was czy ten system multimedialny można wymienić na jakikolwiek nowszy, który będzie:

a. pokazywał mapy

b. będzie działał ze sterowaniem z kierownicy?


@mechaos: można zmienić na chińczyka z androidem wtedy masz sterowanie z kierownicy albo jak masz radio z HMI 2.0 (to na zdjęciu chyba nie jest to tylko najbiedniejsze radio) to można wgrać HMI 2.5 i masz wtedy android auto i carplay
@ElCidX passat B7 jest dla mnie lepszy od insygni 1. Passat B8 jest lepszy od insygni 2. Musisz się przejechać najlepiej, insygnia to nie jest zły samochód ale do passka dla mnie nie ma podejścia. Szczególnie gdy mówimy o 2.0tdi + DSG.