Wpis z mikrobloga

@marekrocki2 teraz już wiesz czemu mieszkając w UK warto wymieniać prawo jazdy - na brytyjskim prawku mógłbyś dalej jeździć samochodem bo jesteś w systemie a tak teraz musisz jechać do konsulatu (autobusem) ogarnąć paszport a następnie robić dwie wycieczki do Polski aby wyrobić nowe dokumenty. Przy czym dowód osobisty jest opcjonalny. No i nie zapomnij sobie ogarnąć settled status bo masz go przypisany do zgubionego dokumentu.
@marekrocki2: tak na przyszłość to wychodzi na to że lepiej nie nosić przy sobie żadnych dokumentów,
Ja mam zdjęcie dokumentów w telefonie i w razie stłuczki czy innej sytuacji bym to pokazał, w sumie wolał bym dostać mandat za brak przy sobie jeśli takowe są niż potem wyrabiać nowe dokumenty jak bym zgubił
@adamsowaanon Nie mam w UK dental records, po dna nie znajdą bo przecież nie mam wspólnego dna z żoną a mojego profilu nie mają w bazie. Da się rozpoznać po znakach charakterystycznych, ale dużo szybciej jest przeczytać kim ktoś jest z dokumentów. Można mnóstwo czasu spędzić jednocześnie jako niezidentyfikowane zwłoki i na liście zaginionych.
@kwiatosz: no ale mieszkasz gdzieś i tam jest twoje dna w pokoju, więc jak byś zaginął to rodzina by mogła się tym posłużyć i potwierdzić przy porównaniu ciała z próbkami. Ale to jest tak rzadka sytuacja że pewnie pomijalna.
Prędzej by doszli kim jesteś dzięki telefonowi który większość i tak nosi przy sobie.
@kamilek98PL: ogólnie pewnie nic się nie stanie ale na lotniskach nie będą widzieli od razu tego ze masz status wiec będzie trochę tłumaczenia itp.
Znajomy niedawno wracał do uk i również status miał przypisany do dowodu a korzystał z paszportu. Przyczepili się ze musi zmienić to.
Na stronie gov możesz sobie na spokojnie zmienić dokument wiec warto to sobie zrobić. Zaoszczędzisz sobie nerwów na przyszłość i tłumaczenia tego wszystkiego