Wpis z mikrobloga

@Tran_Soptor: Pewnie z biegiem czasu zmieniło mu się. Bóg również może mieć różne humorki, zachcianki, przeprowadzać eksperymenty, zmieniać zdanie i robić co mu się podoba. Może stworzył już wiele innych światów, którymi pobawił się przez chwilę, aby później przejść do kreacji kolejnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Grremllin:

myślę że byłoby to argumentowanie: nie może zatrzymać, bo dał nam wolna wolę


Zakładając, że katolicki bóg istnieje masz rację. Z drugiej strony wg mnie ten koncept jest debilny bo bóg zna przyszłość co do sekundy, nie? Wie, że hitler zabije miliony ludzi i nic z tym nie zrobi. Wie, że setki milionów ludzi w Afryce będzie głodować, cierpieć przez choroby i wojny i ma to gdzieś. Wie, że
  • Odpowiedz
bez zła by nie bylo dobra bo to jest jedno jak yin i yang


@wolter_wait: Ale to jest o chrześcijaństwie, nie o religiach dalekiego wschodu. Co ty za herezje smarujesz.

W rzeczywistości: zło może istnieć bez dobra, bo istnieje pozytywnie - jako owoc potrzeb czującego organizmu. Dobro istnieje tylko jako negacja zła, jako zaspokojenie tych potrzeb i tymczasowa ulga.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lajsta77: argument, że gdyby bóg istniał to nie byłoby zła to najbardziej debilny arugment jaki istnieje xD bez zła by nie bylo dobra bo to jest jedno jak yin i yang

@wolter_wait:

Debilne to są fikołki katoli gdy im się wypomni że ich wszechmocny i miłosierny stworzył świat pełen cierpienia.
  • Odpowiedz
myślę że byłoby to argumentowanie: nie może zatrzymać, bo dał nam wolna wolę


@Grremllin: Bóg wybiera ludzi przez których szerzy królestwo boże na ziemii, ale tych akurat nie wybrał, lecz powołał, a oni w swojej pyszności odrzucili jego zawołanie i skończą w kociołku diabołka amen

Mogę już zostać papieżem?
  • Odpowiedz
Bóg nie może powstrzymać wojny bez naruszania wolnej woli? Nie jest wszechmogący?


@Bpnn: Oczywiście że może. Tylko nastąpi to wtedy gdy świat się będzie miał kończyć.
  • Odpowiedz
Dlatego jeśli nie będziemy żyć tak jak on chce to trafimy do piekła gdzie będziemy cierpieć do końca swojej mentalnej egzystencji ale pamiętajmy. On nas kocha ( ͡º ͜ʖ͡º)


@xqwzyts: Nie rozumiem co w tym jest takiego dziwnego. Masz wskazówki i drogowskazy. Postępujesz według ich jak chcesz do momentu aż nie umrzesz. A potem zostajesz rozliczony.
  • Odpowiedz
ciekawe, podobno również istnieje boski plan. Czy zatem mordowanie Ukraińców i gwałty na kilkulatkach są istotną częścią boskiego planu?

Godne to i sprawiedliwe


@abcde: Tak sprawiedliwe. Bóg dał wolną wolę człowiekowi. Może przestać gwałcić i mordować. W tym momencie mogą przestać się mordować, złożyć b--ń. Ciekawe dlaczego tego nie robią? Wiem, oni nie chcą się zmienić. Ba, część z nich nawet to lubi.

Ale odezwie się Pan dnia pewnego i
  • Odpowiedz
@konsonanspoznawczy: nie wiem jaka jest nauka kościoła, ale katolicy mogliby to też bronić, że to nie ma nic do rzeczy z wszechmocą. Może to że nie nikomu nie pomaga, to jest też część mocy. Nie tylko że coś się zrobi, ale też poniecha działanie.
  • Odpowiedz