Wpis z mikrobloga

Czy można obecnie kupić auto za gotówkę od osoby prywatnej, czy jest jakiś limit kwotowy?
Ktoś się orientuje czy zakup samochodu osobowego na firmę od osoby prywatnej daje jakieś korzyści dla przedsiębiorcy?
Czy oprócz podatku PCC 2% mam jeszcze jakieś koszty podatkowe przy zakupie używanego auta?

#motoryzacja #samochody #auto #przepisy #firma #podatki
  • 4
@uve444: Po kolei:
1. Jak kupujesz jako osoba prywatna, od osoby prywatnej nie ma żadnych limitów. Jeżeli jako firma od osoby prywatnej nie jestem tak w 100% pewny.
2. Żadnych. Tzn. jesteś w stanie po kupnie auto wciągnąć do firmy i odpisywać amortyzację, ale to tyle.
3. Kupując od osoby prywatnej tylko PCC.
@FenixxPl: A w sieci: "Limit płatności gotówką dotyczy również konsumentów, czyli osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Od 2022 roku limit transakcji gotówkowych dla osób prywatnych to 20 000 zł. Wszystkie płatności powyżej tej kwoty będą musiały być dokonywane przelewem bankowym."
@FenixxPl: Rozumiem, że nawet jeśli jestem właścicielem firmy, ale kupuję auto na umowę kupna-sprzedaży nie na firmę od osoby prywatnej to nie ma limitu płatności gotówką?