Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam drona na początek. Zaczynałem od DJI Tello, ale niestety mizerny zasięg i jakość do mnie nie przemówiły. Zastanawiam się nad zakupem za ~1200 zł DJI Spark z akcesoriami? To dobry pomysł?

Widzę że jest problem z aplikacją, że nie działa na Android 12 :/

#dji #drony
  • 20
DJI Mavic Mini 1 FMC = 1300 zł

Przelatane 10,2h
baterie 9,10,11 cykli
Care Refresh do 3.08.2022

Dron
Osłona kamery
Akumulator (3szt.),
Aparatura sterująca,
Dodatkowe drążki - 2szt,
Etui,
Hub ładujący,
Kabel USB-MicroUSB
Ładowarka DJI
Kabel do aparatury (Lightning),
Kabel do aparatury (Micro USB),
Kabel do aparatury (USB-C),
Śmigła zapasowe, (3 nowe, 1 wymieniony)
Śrubki montażowe,
Śrubokręt
Osłony śmigieł
Wzmacniacz sygnału SunnyLife

@BShKF @feber
@Hadoka: Na kanale "a ten znów o dronach" autor polecał dji spark, a najlepiej dołożyć do dji mini 2.

Ja zaś polecę parrot anafi, fajnie lata i za 1200zł idzie kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niedługo premiera Mini 3 - może ceny używanych dwójek spadną? Choćby sam golas. Ten dron bije wszystkie wyżej wymienione na głowę. Miałem Sparka i był fajny, później Air 1 - bardzo zbliżony jakością fotek i filmów do Mini 2. Różnica duża. Do tego łatwiej sprzedać jak się znudzi. Spark to już trochę prehistoria. Jest też gabarytowo większy, bo się nie składa. Zdjęcia fajne, filmy średnio no i gimbal dwuosiowy. Czas lotu też
Finalnie kupiłem DJI Mini z akcesoriami wyżej za 1259 zł z przesyłką. Jak mi się nie spodoba lub będzie niewystarczające, to sprzedam i kupię Mini 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hadoka: nie przeszkadza brak czujników? Gdzie latasz, jak się sprawuje z zasięgiem? Ile masz baterii i z jakimi cyklami? Może jest coś co już ci się podoba lub wrecz własnie czego ci brak a w innym modelu jest? Może dużo pytań zadaje, ale sporo lubię wiedzieć przed zakupem
@luba17: Jasne, nie ma problemu

Latam głównie na polach, nie latam w gęstej zabudowie (jeszcze nie umiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)) więc brak czujników nie przeszkadza. Mam 3 baterie z cyklami od 7 do 9. Myślę, że lepszy mógłby być lepszy zasięg czyli DJI Mini 2.

Zasięg jaki osiągnąłem maksymalnie to chyba 700m, dalej już zaczęło zrywać. Mam jeszcze jakieś nakładki dla ukierunkowania Wi-Fi, ale nie testowałem
Przy większym wietrze raczej każe lądować, nigdzie lotów nie zgłaszam. Co do wysokości to się zgadza, bardzo często jak nawet nim wracam na wysokości 40m to go już nie widać. Myślę, że dron do 249g to zabawka i tego nie trzeba zgłaszać (?)