Wpis z mikrobloga

@mam_Cie_na_strzala Problem z surowcami też jest taki że przez ostatnie lata był ogromny boom budowlany w Chinach(jak i na całym świecie). Został on do tego stopnia nadmuchany, że ilość mieszkań, które stoją puste w samych chinach przekracza 60mln. Deweloperzy tacy jak evergrande zaczynają się zawijać, a rząd chiński wprowadza zasadę 1 dom/mieszkanie na jednego obywatela - jak tłumaczą domy służą do mieszkania, a nie do spekulacji.

Ochłodzenie nowych inwestycji w chinach
  • Odpowiedz
@mam_Cie_na_strzala
Tak to prawda, jednak Ukraina to 40mln ludzi, a Chiny to 1.4mld. To zupełnie inna skala. W Chinach tyle mieszkań stoi pustych, że można kazdemu Ukraińcowi dać po jednym i jeszcze połowę Polaków osiedlić.

No zobaczymy co to będzie. Widze argumenty za i przeciw spadkom cen. Ja sie nie pakowałem w kredyt w 2020 - nie dlatego bo uważałem, że ceny jeszcze spadną, tylko bałem się, że podniosą stopy, stracę
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: jedyny ból d--y na tym tagu mają wykopki mieszkające z mamusią, których przez wysokie ceny na mieszkanie nie będzie stać przez lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) kredyciarze się nie żalą, tylko bezradne wykopki bo przez rosnące ceny mieszkanie to zobaczą jak świnia niebo ;D
  • Odpowiedz