Wpis z mikrobloga

Potrzebuję małego wprowadzenia w kwestii kryptowalut, pomyślałem żeby co miesiąc wrzucić trochę w BTC i ewentualnie inne krypto, póki nie ogarniam tematu, myślę o małych kwotach tak od 500 do 2000 zł miesięcznie, ale jestem w temacie totalnie zielony, więc może ktoś mógłby odpowiedzieć na kilka pytań? :)

Gdzie kupujecie krypto? Czytałem o Binance, czytałem pozytywne opinie, że to największa giełda na świecie, ale skoro największa, to stać ich też na to, żeby sobie te pozytywne opinie kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czytam, że krypto można też kupić na Revolucie czy Nuri, jest pewnie jeszcze masa innych takich, więc co wybrać?

Gdzie trzymacie krypto? Na giełdach czy w portfelach? Na Binance ponoć przesyłanie BTC jest kosztowne, czytałem że mają wysokie opłaty transakcyjne, chociaż wcześniej wydawało mi się, że to zależy od sieci i te opłaty nie powinny się różnić pomiędzy giełdami, więc trzymacie tam, czy korzystacie z innych giełd?

Kupujecie za PLN, EUR czy USD?

Docelowo chcę inwestować w krypto długoterminowo, póki nie ogarniam małymi kwotami, na których mógłbym ogarnąć temat przez praktykę.

#kryptowaluty
  • 22
@voot: ogólnie to plaisant dobrze Ci radzi ale pewnie minie tydzień albo miesiąc zanim zrozumiesz co do Ciebie pisze jeżeli jesteś świeżak xd
1. Załóż konto walutowe w swoim banku jeżeli nie zdzierają tam na kursach albo Revoluta żeby zdobyć euro
2. Załóż konto na coinbase, jeżeli chcesz 10$ bonusa to pisz na pw, na coinbase możesz ustalić cykliczne zakupy btc za daną kwotę a co najważniejsze wypłaty btc są tanie
@szuwarek: No właśnie tak to czytam wszystko i musiałem się wspierać trochę Internetem, ale chyba w miarę rozumiem. Czytałem jeszcze o podatkach, z tego co wyczytałem, wystarczy tylko w przyszłym roku każdy zakup krypto wpisać jako koszt uzyskania przychodu w PIT-38 i w kolejnych latach wpisywać koszty z lat ubiegłych, żeby to już mieć w przypadku sprzedaży, więc to też wygląda ok.

W bankach chyba nigdy nie opłaca się wymieniać, tutaj