Wpis z mikrobloga

#xbox #pady #gry #konsole

Mirki mam pytanie co do padów z xboxa.
chciałem kupić tego najnowszego czyli chyba pada do xboxa x.
No i trochę zgłupiałem przy wyborze tych padów.
tak więc mam trochę pytań.

1. Czy pady z Xbox x będą działać na xboxie 360?
Pada mam używać do kompa ale mam też xboxa 360 i zastanawiam się czy sparuje mi nowego pada do starej konsoli?

2.Ile właściwie było wersji padów?
Xbox classic, Xbox 360, i później co pad od Xbox One czy series s czy x czy wszystkie? Te one, s i x bardzo się różnią od siebie?

3 jak to jest z połączeniem tego pada do kompa bo widzę opcje do kupienia z adapterem i z kablem a ponoć i tak wszystkie łącza się przez bt z kompem to jaka opcja jest najlepsza?
  • 5
@acan123:
1. nie będzie
2. Nie różnią się bardzo, te od series są wygodniejsze i ogólnie przyjemniejsze w użyciu
3. Ten od xboxa 360 połączysz tylko za pomocą kabla lub bezprzewodowy przy pomocy adaptera. Ten od one i series normalnie po BT połączysz z komputerem.
@acan123:
Xbox360 miał własny standard komunikacji. Potrzebujesz adapter żeby podłaczyć do komputera.
Xone miał dwa rodzaje padów. Starsze potrzebowały adaptera do pc. Nowsze są na bluetooth.
Xx ma bluetooth.

Pady z Xone nowsze działają z Xx. Dodatkowo pady z Xone i Xx mają gniazdo microusb więc można podłączyć do komputera za pomocą przewodu.

Padów z Xone i Xx nie podłączysz do do X360, a w drugą stronę to nie wiem.
@acan123

Ogólnie pady od każdego Xboxa one i nowszego są że sobą zamienne. Możesz je podłączyć do każdego nowszego Xboxa/pc i w drugą stronę.

Te z Xboxa 360 i starsze nie są zamienne podłączysz je tylko do danej konsoli + ewentualnie pc.

Jeżeli chcesz je podłączać po bt to warto wiedzieć, że pady z pierwszej wersji Xboxa one nie miały bt, dopiero rewizja dodawana do Xboxa one s i one x takowy
@xxx12321_new: @Medonix:
Dzięki. Kupię tego najnowszego bo i tak i tak miałem tak zrobić, byłem tylko ciekaw czy będzie sens się męczyć i probowac go parować z x360. Teraz widzę że nie ma sensu.

A jeśli chodzi o adapter to chodziło mi o adapter do najnowszyxh padów. O tym że stare pady z x360 połączę adapterem z pc to wiem.

Nie wiem natomiast jaka jest różnica w nowym padzie kiedy