Wpis z mikrobloga

#niedajdupy <--- tag do obserwowania

#polska #bezdomnosc #przegryw #alkoholizm

Dzień 8.

Wczorajszy dzień upłynął mi pod znakiem spokoju. O 8 pojechałem do medycyny pracy, gdzie po 9 wyszedłem z zaświadczeniem o zdolności do podjęcia pracy.

W poniedziałek podpiszę umowę, a we wtorek około 8 prawdopodobnie rozpocznę pracę (godzina uzależniona jest od szkolenia BHP).

Ponadto przyjąłem pomoc od trzech Mirków, którym bardzo dziękuję. Od jednego otrzymałem odzież w postaci dwóch par spodni i dwóch pasków. Różnica jest jak między niebem a ziemią, nie muszę już wciskać koszulki i bluzy w galoty żeby mi z dupy nie spadały. Spodnie przymierzę na weekend.
Od dwóch innych przyjąłem pomoc finansową w kwotach: 20 i 30 zł. Jeden nie chce zwrotu więc pieniądze które miałbym mu oddać wpłacę na fundację, a z drugim jestem umówiony że oddam mu za pomocą BLIK.
Bardzo dziękuję im za okazaną pomoc.

Poznałem też na żywo jeszcze jednego Mirasa z Zielonej Góry, z którym w uczuciu serdeczności rozmawiałem kilkadziesiąt minut, by następnie udać się do poczekalni MZK.

Po przyjściu do ogrzewalni zjadłem kolację, rozwiązywałem krzyżówki i poszedłem spać około 22.

Dzisiejszej nocy byłem w ogrzewalni sam z opiekunem, trochę martwiliśmy się o takiego Zbyszka, bo odkąd się tu pojawiam ten był już w środku zaraz po otwarciu, czyli około 17:30.
o.....o - #niedajdupy <--- tag do obserwowania

#polska #bezdomnosc #przegryw #alkoho...

źródło: comment_1649304596wpVy1RH5DVJFeKxLaOyFDz.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 4
@George_Liquor jak już wspomniałem, w tym tygodniu (prawdopodobnie dzisiaj) dostanę ostatnią wypłatę z poprzedniej roboty ale pokój zwolni się dopiero po po następnym weekendzie.

Być może niektórzy spodziewali się spania na cmentarzu czy klatce w wieżowcu albo po piwnicach ale bezdomność to nie tylko żebranie uliczne i brak noclegu.

Pewnie i tak będę walony po kasku przez pewną część tej internetowej społeczności.
  • Odpowiedz
@oo__oo:

Być może niektórzy spodziewali się spania na cmentarzu czy klatce w wieżowcu albo po piwnicach ale bezdomność to nie tylko żebranie uliczne i brak noclegu.


Może to zabrzmi źle, ale Twój trudny los jest dla wielu tutaj przykładem i obrazem jak tak naprawdę wygląda osoba bezdomna I NIE NALEŻY wsypywać wszystkich do jednego worka, ani tym bardziej klasyfikować jako żuli.

Pewnie i tak będę walony po kasku przez pewną część
  • Odpowiedz