Wpis z mikrobloga

@demonsthere: Standardowe zapisy. Napisz tylko co oznacza zasada zachowania poufności bo samo w sobie to nic nie mówi. Co do zakazu konkurencji to powinno być wyraźnie wyszczególnione o co chodzi, im bardziej tutaj szczegółowo tym lepiej i dodatkowo żądaj odszkodowania. Typu jak składasz wypowiedzenie albo oni tobie to jest jakiś okres czasu na wypowiedzenie umowy o zakazie konkurencji. Jak tego w tym czasie nie zrobią to niech Ci płacą. Może popracujesz
@demonsthere: jeżeli zakaz konkurencji dotyczy klientów firmy z którą podpisujesz to oba zapisy bardzo standardowe. Domyślam się że kontraktornia, zatem ten drugi zapis ma na celu to żeby klient nie zrekrutował cię bezpośrednio, z pominięciem kontraktorni.
@mag_zbc: Firma z którą podpisuje kontrakt działa jako de facto pośrednik i mam ten zapis ograniczony do poszczególnego klienta, z podpunktami że chodzi o klientów, partnerów i firmy współpracujące. Wydaje mi się, że taki zapis jest bardzo szeroki, bo jeżeli mówimy o "usługach programistycznych i tworzeniu oprogramowania" to de facto każde dwie firmy IT są ze sobą w konkurencji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@demonsthere: Stanowczo nie dla zakazu konkurencji na 12 miesięcy po kontrakcie - w życiu na to bym się nie zgodził. W czasie kontraktu do przełknięcia.

Jeśli wymagają zachowania zakazu po kontrakcie, wymagałoby to odpowiedniego zadość uczynienia