Wpis z mikrobloga

Poleciał blindbuy #perfumy z serii zary - do czego podchodziłem dość długo i odwlekałem jak mogłem.

Amalfi sunray - zapach bardzo podobny do neroli portofino


Jednak jest trochę bardziej pomarańczowo niż w obydwu powyższych - czyli mocniej czuć ten biały kwiat pomarańczy co powoduje ze całość skręca w delikatne kwieciste klimaty. Imo nadal akceptowalne dla obu płci (oni tego nawet nie sprawdzają) W NP/JJ jest tez więcej cytryny czy tam innej kwaśnej limonki, tutaj znacznie mniej. Podobieństw do mandarino di amalfi nie odnotowano. Lekko bardziej słodki niż powyższe ale różnice czuć dopiero ręka w rękę.

Vetiver pamplemousse - grejpfrut na starcie bardzo naturalny, pierwsze skojarzenie to DG forever ale nie jest tu tak mocno in your face, brakuje tez jakichś wynalazków typu ambroksan w tle. Otwarcie nie uderza w nos jak beknięcie po gazowanej coli, ale jest rześko, cytrusowo i co najważniejsze lekko gorzko/cierpko. Po prostu wyciśnij grejpfrut razem ze skórkami i powąchaj tą miazgę ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak pachnie otwarcie. Później dołącza wetyweria i tu robi się petarda, jak nie znoszę dziadowej wetywerii w np guerlainie vetiver - tak tutaj jest herbaciana i zielona, lekko dymna/kadzidlana (sztos). Całość porównałbym do grejpfruta z DG i zielonej podstawy z Vintage green Banana Republic z troszkę mocniej zaakcentowaną wetywerią. Zapach imo bardzo męski ale zielony i zwiewny.

Parametry - w AS lepsze, te 4h posiedzi, w VP 2-3h. Projekcja u obydwu jest taka 6/10 czyli do biura się nada. Podejrzewam ze w upalne lato obydwa zapachy będą wjeżdżać jak śmietana, trzeba się tylko dobrze nimi oblać. Podejrzewam że u niektórych może to być 15min trwałości bo te zapachy mają takie skłonności. Obydwa chodzą w okolicach 60-90 zł na oelyksach (zestaw 90+15ml) imo za taką cenę pomimo parametrów jak najbardziej warto.


Zapachy naturalne, odświeżające, brak skojarzeń z odświeżaczami powietrza. Etykiety robili chyba z najcieńszego papieru do drukarki, ale samo szkło klasa - można bez problemu n a p i e r d a l a ć ludzi. A ten VP jest dla mnie mega pozytywnym zaskoczeniem, drydown uzależnia.
uwielbiamnalesniki - Poleciał blindbuy #perfumy z serii zary - do czego podchodziłem ...

źródło: comment_1649230047ud6bIYywXvFmMsfoJrb1BK.jpg

Pobierz
  • 1