Wpis z mikrobloga

@Thome: i jeszcze małe wtrącenie: zmartwychwstanie nacjonalizmu staje się światowym trendem, nacjonalizm i szukanie wrogów zewnętrznych i wewnętrznych nie jest domeną Rosjan, tylko wszystkich rządów autorytarnych i w tym kierunku zmierzających. Nastroje nacjonalistyczne są obecne nie tylko w Rosji czy na Wegrzech, ale także we Francji, Wielkiej Brytanii (która przecież opuściła UE, społeczeństwo brytyjskie i rosyjskie musi być zatem podobne one one11), Włoszech czy nawet w Niemczech.

Po dojściu do władzy
  • Odpowiedz
@demagog: Masz rację, propaganda w telewizji nie jest na poziomie tej z Russia Today.

Tak samo nie ma u nas manii wielkości. To POLACY zatrzymali Turków. To POLACY są Chrystusami Europy. To POLACY są najlepsi.

Ale ty widzisz gdzie w Europie jesteśmy? Możesz nie uwierzyć ale chyba nikt nie jest na tyle głupi żeby będąc w samym centrum Europy próbować zaatakować swojego sąsiada który jest jego sojusznikiem, szczególnie mając przestarzałą armię
  • Odpowiedz
@Zerp: no ale co to ma do rzeczy, czy ja gdzieś pisłem, że Polska to najlepsze państwo świata? Wyraźnie pisałem, że mamy zaległości wobec zachodu.

Natomiast ty pisałeś o podobieństwach polskiego i zachodniego społeczeństwa. Co chcesz teraz udowodnić, bo nieco się pogubiłem?
  • Odpowiedz
@Zerp: Co to zmienia w porównaniu Polski do Rosji? Bo to jest clue wypowiedzi @Thome. Zawsze znajdziesz jakkieś dane statystyczne gdzie PL będzie słaba - popatrz na to holistycznie. Gdzie była Polska 30 lat temu i Rosja a gdzie są dziś. To jest przepaść a nie żadne podobne sytuacje.

@demagog: Podziwiam że Ci się chce z tymi bzdurami walczyć.
  • Odpowiedz
@willard: Głównie o to chodzi że polska po dołączeniu do unii starała się wyjść z gówna, a teraz?

Socjal jest spoko, spoko ekonomia wytrzyma.
Przekręty są spoko, przecież to nie nasze pieniądze a rządu.
Kolesiostwo w instytucjach, spoko przecież nie jest aż tak źle.
Inflacja 10%? W innych krajach też jest.
Problemy ze wszystkim? Ehh, można się przyzwyczaić

Nie ważne co pokażesz niektórym to przytłoczą jakąś statystykę że polska stoi wyżej
  • Odpowiedz
@demagog: co do Twojej dyskusji z @Thome to wydaje mi się, że obydwoje macie solidne argumenty. Należy jednak pamiętać, że w którymś momencie ta równia pochyła musi się zawsze zacząć, a wyglada na to, że rzady pisu za taki moment mogą własnie uchodzić. Oni na serio z radością podążyliby drogą Putina (nie chodzi mi tu teraz o wojnę). Kwestia teraz tego na ile i na jak długo uda im się ogłupić
  • Odpowiedz
ogólnie to dobre miejsce do życia, a Polacy nie da głupi


@demagog: Może inaczej poprostu widzimy życie w polsce, patrząc na koszty życia, siłe złotówki, zdrowie, stan środowiska, swobód obywatelskich(pałowanie kobiet na protestach), stan prawa nie widze tego ogólnego dobrobytu, a już o polakach to kompletnie nie mam dobrego zdania, wystarczy spojrzeć na przeciętnego wyborca wielgiej bolzgi. Tak jasne przez ostatnie 30 lat zrobiliśmy ogromne postępy ale nie uważasz ze ostatnia
  • Odpowiedz
@Thome: znowu, domniemania, żadnych faktów. Nie forsuje tezy o Wielkiej Polsce i najlepszym państwie do życia, tylko walczę z twoimi bredniami o podobieństwach polskiego i rosyjskiego społeczeństwa. Pokazałem statystyki, ty odpowiedziałeś opiniami. Mówisz o przeszłości? Polskie społeczeństwo NIGDY nie było podobne do rosyjskiego, bo gdyby było to nie trzebaby nas rusyfikować, co się swoją drogą nie udało. Mówisz o przeszłości i latach 90? Polacy pierwsze co zrobili to wyrazili chęć przystąpienia
  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz: I Dokładnie o tym mówię.

Przez dłuższy czas robiło się naprawdę dobrze, ale patrząc na to że PiS wygrał wybory, zrobił kilka grubszych wałów, wygrał drugie wybory i zapowiada się na to że wygrają jeszcze te. Jeśli ktoś nie widzi w tym problemów... No cóż

Ale przynajmniej mówi się że pis dół, niemce chco zabrać, 40% na wyborach i kolejne kilka wałków, i znowu to samo Bożenko #pdk
  • Odpowiedz
Porównywanie sie się zawsze z kimś gorszym nie ma sensu.


@Thome: No to tego nie rób - temat jest o Rosji, a Ty wyskakujesz z dupy pisząc że w Polsce jest źle. Po co? No niech Ci będzie że jest - co to zmienia w ocenie społeczeństwa rosyjskiego?
  • Odpowiedz