Wpis z mikrobloga

@kinasato: Ale spróbuj o Polakach tak powiedzieć to cię zjedzą, a prawda jest taka że gdyby każdy dostawał pieniądze za darmo to nie przeszkadzałoby mu to że inflacja wybije na 999999%, bo państwo daje.

W Polsce przecież wybrano partie z wiadomo jakimi zapędami
  • Odpowiedz
@the_good_guy: @kinasato: Przy czym sama nie była lepsza, ostatnio opisywałem Puszkina, który był liberałem, sprzeciwiał się carskiemu despotyzmowi, był zesłany na południe, a jak wybuchło Powstanie Listopadowe to hurr durr jak oni tak mogą, matuszka rosja wam pokaże, Napoleon, Borodino XD
  • Odpowiedz
@kinasato: chodzi mi o to, ze opinie ktora wrzuciles dotyczyla bolszewikow, a nie wszystkich rosjan. Czytalem ostatnio ksiazke gdzie sporo bylo o wojnie domowej bialych z czerwonymi i "carscy" rosjanie nienawidzili bolszewizmu uwazajac, ze zatruje i skundli rosjan do cna. Czas pokazuje, ze sie nie mylili :)
  • Odpowiedz
@the_good_guy: Wygrana czerwonych w rosji, to chyba jedna z największych tragedii w historii ludzkości, a już na pewno w kontekście kultury. Większość symboli tego długowiecznego Imperium zaorano, a w ich miejsce zasrano chłopsko robolskimi symbolami, sierpami i młotami.
  • Odpowiedz
@Thome: żeby porównywać polskie społeczeństwo do rosyjskiego to trzeba mieć nieźle deficyty intelektualne. Pojeździj trochę po świecie i wtedy możemy porozmawiać jak ci Polacy są źli a Polska to chlew, bo mam wrażenie, że największą część plujących na Polskę to ci, którzy w życiu nie wyjechali że swojego #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Blenderslaw: Korupcja była problemem nawet na początku lat 2000, tak samo jak i przestępczość. No i należy pamiętać że pijaństwo było często dziedziczone - komunizm w Polsce sprawił że pijaństwo rozkwitło, i te czasy zachowały się do roku (powiem plus-minus) 2010 gdzie w każdym razie w mojej okolicy wciąż panoszyły się grupy Sebastianów z patologicznych środowisk które zajmowały się głównie wybijaniem zębów i wybijaniem szyb żeby ukraść komuś radio żeby mieć za co pić albo ćpać.

Różnica którą teraz widzisz to tylko i wyłącznie zasługa unii europejskiej, która pomogła podnieść nasze standardy.

I dlatego odczuwam wręcz fizyczny ból gdy słyszę korwinistów i inną zaborczą hołotę mówiącą o "Wielkiej Polsce" i o wyjściu z unii bo "geje bedo
  • Odpowiedz
@demagog: Masz rację, polska jest wielka i dobra bo jestem Polakiem, a jeśli wskażę jakąś wadę to można zawsze mówić "Ale to niedobra jest, to niepodobne, niepodobne".

Jestem Polakiem i dlatego staram się pokazywać wady żeby widzieć co można poprawić, mając mentalność
"Wielkiej Polski" nie różnimy się od krajów pokroju Rosji w której jedyną słuszną opcja jest Wielka rassija która nie ma wad, i dlatego każdy sra w dziurę w
  • Odpowiedz
@Thome: człowieku, to ty porownujesz społeczeństwo polskie do rosyjskiego, gdzie my nie wywołujemy żadnych wojen, nie mamy sentymentów imperialistycznych, pogodziliśmy się z historią a nacjonaliści marzący o Wielkiej Polsce to pewnie z 3 procent populacji. Na jakiej podstawie porownujesz Polskę do Rosji? Nienawidze PiSu, Polska ma swoje wielkie wady, ale ogólnie to dobre miejsce do życia, a Polacy nie da głupi. Bo gdyby byli, to bylibyśmy teraz na miejscu Ukrainy,
  • Odpowiedz
  • 4
@Namarin nikt nie jest święty, ale po kierunku emigracji widać, gdzie śmierdzi bardziej. Każdy ruski, który nakradnie wystarczająco dużo, większość czasu zaczyna spędzać na Zachodzie, a swoje dzieci na stałe osiedlają w zachodnich metropoliach. Dziwne, skoro ten ich chlew niby taki wspaniały
  • Odpowiedz
@demagog: Nie wywołujemy wojen bo od dobrych kilkuset lat wszystkie #!$%@?śmy xD. Nacjonaliści byli ponoć na rękę PiSowi, i niewątpliwe że akurat tylko dzięki temu wygrali wybory.

Na jakiej podstawie? Na takiej że widać podobnieństwa. Gdyby Polska była na miejscu Rosji z podobnym potencjałem militarnym nie zdziwiłbym się gdyby ktoś zaczął walkę z "zgniłym zachodem" o którym słyszy się na pewnej stacji telewizyjnej. Bo Francja zła, Niemcy złe, unia zła, Tusk zły, jedynymi dobrymi jesteśmy my, i Węgrzy (pewnie przypadek).
Dobrym miejscem bym nie nazwał, szczególnie widząc nowe regulacje podatkowe, szalejącą inflację, nienajlepszą służbę zdrowia, i przekręty które jakoś przechodzą bez echa. Tu ktoś zakombinuje milion, tu dwa, tu sto. Przecież to nie nasze pieniądze, tylko rządowe prawda?

Polacy nie są głupi, ale nie umieją rządzić. Mieliśmy jakieś wynalazki, to po co ulepszać? Po co rozwijać? Lepiej sprzedać patent a później płacić cenę zakupu tego co
  • Odpowiedz
@Thome: Aha, na pytanie na jakiej podstawie porownujesz społeczeństwa polskie z rosyjskim odpowiadasz ''nie zdziwiłbym się''. Świetny argument.

Primo: nie jest prawda, że Polska od kilkuset lat nie wygrała żadnej wojny. Ostatnia wojnę Polska wygrała w 1920, z Bolszewikami.

A teraz trochę danych: według danych transparency.org Polska znajduje się na 42 miejscu że 180 państw świata pod względem korupcji. Rosja na miejscu 136. Dane z
  • Odpowiedz