Wpis z mikrobloga

@Blenderslaw: Korupcja była problemem nawet na początku lat 2000, tak samo jak i przestępczość. No i należy pamiętać że pijaństwo było często dziedziczone - komunizm w Polsce sprawił że pijaństwo rozkwitło, i te czasy zachowały się do roku (powiem plus-minus) 2010 gdzie w każdym razie w mojej okolicy wciąż panoszyły się grupy Sebastianów z patologicznych środowisk które zajmowały się głównie wybijaniem zębów i wybijaniem szyb żeby ukraść komuś radio żeby mieć
@demagog: Masz rację, polska jest wielka i dobra bo jestem Polakiem, a jeśli wskażę jakąś wadę to można zawsze mówić "Ale to niedobra jest, to niepodobne, niepodobne".

Jestem Polakiem i dlatego staram się pokazywać wady żeby widzieć co można poprawić, mając mentalność
"Wielkiej Polski" nie różnimy się od krajów pokroju Rosji w której jedyną słuszną opcja jest Wielka rassija która nie ma wad, i dlatego każdy sra w dziurę w ziemi
@Thome: człowieku, to ty porownujesz społeczeństwo polskie do rosyjskiego, gdzie my nie wywołujemy żadnych wojen, nie mamy sentymentów imperialistycznych, pogodziliśmy się z historią a nacjonaliści marzący o Wielkiej Polsce to pewnie z 3 procent populacji. Na jakiej podstawie porownujesz Polskę do Rosji? Nienawidze PiSu, Polska ma swoje wielkie wady, ale ogólnie to dobre miejsce do życia, a Polacy nie da głupi. Bo gdyby byli, to bylibyśmy teraz na miejscu Ukrainy, a
@demagog: Nie wywołujemy wojen bo od dobrych kilkuset lat wszystkie #!$%@?śmy xD. Nacjonaliści byli ponoć na rękę PiSowi, i niewątpliwe że akurat tylko dzięki temu wygrali wybory.

Na jakiej podstawie? Na takiej że widać podobnieństwa. Gdyby Polska była na miejscu Rosji z podobnym potencjałem militarnym nie zdziwiłbym się gdyby ktoś zaczął walkę z "zgniłym zachodem" o którym słyszy się na pewnej stacji telewizyjnej. Bo Francja zła, Niemcy złe, unia zła, Tusk
@Thome: Aha, na pytanie na jakiej podstawie porownujesz społeczeństwa polskie z rosyjskim odpowiadasz ''nie zdziwiłbym się''. Świetny argument.

Primo: nie jest prawda, że Polska od kilkuset lat nie wygrała żadnej wojny. Ostatnia wojnę Polska wygrała w 1920, z Bolszewikami.

A teraz trochę danych: według danych transparency.org Polska znajduje się na 42 miejscu że 180 państw świata pod względem korupcji. Rosja na miejscu 136. Dane z 2021.

W sondażu Eurobarometru z 2020