Wpis z mikrobloga

Konia z rzędem temu, kto potrafi wytypować nowego mistrza #motogp, a nawet zwycięzcę danego wyścigu ( ͡º ͜ʖ͡º)
To co się dzieje w tym sezonie to kosmos:

- 9 różnych zawodników na podium w pierwszych 3 wyścigach
- 7 różnych zespołów na podium w pierwszych 3 wyścigach
- rywalizacja o zwycięstwo do końca -> w 2 na 3 wyścigach różnica między P1 a P2 to 0.3-0.8s
- Bastianini wygrywa swój pierwszy wyścig
- Aleix Espargaro wygrywa swój pierwszy wyścig (w jubileuszowym 200 starcie w królewskiej klasie)
- pierwsze zwycięstwo Aprilli w nowej erze MotoGP
- w klasyfikacji generalnej P2 - P8 to 10 punktów różnicy, z czego P2-P5 to tylko 3 punkty

A to dopiero 3 wyścigi. Co jeszcze może nas czekać w tym sezonie?

- Aprilia z handicapem może się okazać czarnym (dosłownie) koniem o ile chłopaki będą umieli poskromić emocje i punktować w każdym wyścigu
- Zarco wygra swój pierwszy wyścig. Dlaczego nie? Bestia wygrał, Szparag wygrał, Francuz-akrobata również ma szanse. Zwłaszcza, że raz już znalazł się na podium
- Miller zacznie regularnie gościć na pudle


- Powrut Marqueza. Można go nie lubić, ale to co wyczynia na motocyklu to #!$%@? szaleństwo i miło się patrzy jak osiąga limity motocykla i w ogóle człowieka, o ile faktycznie nim jest. Oby się chłop nie zniszczył do końca, bo jest na dobrej drodze.
- Fabryczne Ducati wyciągnie wnioski i zacznie być w końcu konkurencyjne?
- Yamaha tak samo
- Suzuki z wyścigu na wyścig robi postępy. Może w końcu zdominują podium?

Jakie są Wasze typy? Co jeszcze może się odwalić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
@VR46: Patrząc na to co się dzieje, to kierownictwo F1 powinno pójść na jakieś kursy doszkalające do Ezpelety i uczyć się jak tworzyć ciekawą do oglądania serię wyścigową

Myślę też, że te wyniki to duża zasługa firmy Michellin i fikołków które robią z oponami. Chociaż fikołki to w sumie niektórzy zrobili po założeniu ich opon.

Francuz-smutnazaba.jpg zasługuje na pierwsze zwycięstwo. Mimo że z jego regularnością jest różnie, to szybki potrafi być,
@VR46: Ja bym do typów dodał:
- Viniales wygra wyścig. Ma bardzo dobry sprzęt, więc może z dupy odpalić w niespodziewanym momencie
- Pramac będzie wyżej na koniec sezonu niż fabryczne Ducati w klasyfikacji zespołowej. Miller jeździ mega nierówno, tak samo jak Zarco, ale moim zdaniem Francuz nazbiera więcej punktów, co przy podobnym wyniku Pecco i Martina powinno dać przewagę Pramacowi.
- Na mistrza zespołowego idzie Suzuki, ale to chyba nie
@VR46
Jest prawdopodobne, że w tym roku tytuły powędrują na 3 różne motocykle, bo w wielu ekipach są duże dysproporcje między zawodnikami lub jeden jeździ poniżej potencjału (albo obaj, patrz Czerwoni). I tak jak ostatnio pisałem, czegoś więcej dowiemy się dopiero w okolicach Portimao i Jerez, i to mi się podoba