Wpis z mikrobloga

Zainspirowany wpisem @Arthor miałem taką rozkminę że to drugi raz w moim życiu kiedy świat który znam umarł na moich oczach.
Pierwszy raz był 11/09/01. Każdy kto urodził się przed 95' pamięta te obrazy. Dla mnie jest to symboliczny koniec American Dream, i tej sielanki dzikich lat 90.
20 lat później budząc się o 3 w nocy oglądałem przemówienie pUTINA jak wypowiada wojnę Ukrainie. Wojnę która #!$%@? i tak ledwo zipiącą gospodarkę ale o tym dowiemy się dopiero za 6 m-cy, za rok...

źródło: comment_1649130354dF0XkToSVYrnPSUuPdxNsO.jpg
  • 60
@NawetNiePrzegryw Świat się zmienia, ale niekoniecznie trzeba brnąć ślepo w każdą zmianę i brać ja taka jaką nam daje "nowoczesny" świat. System wartości z biegiem lat leci na pysk na szyję. Relacje międzyludzkie zanikają z każdym dniem. To co pisał wyżej @MasloMaslaneMaslo, kiedyś wyjście po pracy na piwo czy herbatę było czymś normalnym, a teraz każdy zamyka się w swojej wirtualnej bańce. Nawet relacje damsko - męskie są coraz to gorsze.
@Randomowy_smieszek: Podobno się mówi że przełom XX i XXI wiek to niby okres najlepszy dla świata, nowoczesny i przyjazny ludziom, ale czy na pewno ?
Nie wiem
Nadal mamy wojny przecież
Jugosławia, Kuwejt, Irak, Libia, Iran, Syria, Ukraina, Górny Karabach, Afganistan, Kazachstan

Nadal mamy wojny, krwawe wywoływane przez mocarstwa jak Rosja, USA

Ludzkość dostała internet jako przełomowe odkrycie technologiczne, jesteśmy praktycznie na końcu postępu technologicznego gdzie praktycznie jako świat doszliśmy do
Każdy kto urodził się przed 95' pamięta te obrazy. Dla mnie jest to symboliczny koniec American Dream, i tej sielanki dzikich lat 90.


@Randomowy_smieszek: to tylko dziecięca iluzja, Amerykanie wtedy tak samo jak teraz borykali się ze swoimi problemami. Pod pewnymi względami żyjemy obecnie (2022r) w najlepszym czasie na świecie, może ekonomicznie te 3-4 lata temu było lepiej ale pewna wiedza i nastawienie ludzi moim zdaniem bardziej otwarte jest tu i
Mogę się mylić ale uważam że dla Polski nigdy nie było lepszych lat pomimo tej #!$%@? pandemii.


@SargonofAkkad: . Polska ma dziś dużą szanse przestać być popychadłem. Ale czy to osiągniemy? Jakoś mocno w to wątpię.
Co do zwykłych Polaków to raczej może być nieciekawie przez kilka lat.
Urodziłem się w 88 roku, jestem z pierwszego pokolenia, które świadomie żyje już po wydarzeniach z roku 89, w okresie, który miał być według Fukuyamy post-historią.


@NawetNiePrzegryw: Fukuyama akurat pisał, że historia się skończyła i nowa historia zaczyna się na nowo, a nie, że będzie teraz post-historia :)